Adres · Ceny transakcyjne
Otmuchowska 54A, Nysa
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1607
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 31 października 2023 – 31 października 2024 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Otmuchowska 54A, Nysa ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 33,5 m² do 88,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 27 stycznia 2016, a ostatnia z 31 października 2024.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 099 zł/m², a mediana powierzchni 69,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 099 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 69,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Otmuchowska 54A, Nysa
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2024, 34,16 m²
280 000 złCena za metr kwadratowy: 8 197 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,16 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2022, 69,7 m²
434 000 złCena za metr kwadratowy: 6 227 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,7 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 marca 2017, 79,58 m²
223 000 złCena za metr kwadratowy: 2 802 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,58 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2017, 33,14 m²
100 złCena za metr kwadratowy: 3,02 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,14 m²
- 1 izba
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2017, 34,14 m²
109 000 złCena za metr kwadratowy: 3 193 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,14 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2016, 33,5 m²
111 000 złCena za metr kwadratowy: 3 313 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,5 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2016, 74,93 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 669 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,93 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lutego 2016, 69,7 m²
216 000 złCena za metr kwadratowy: 3 099 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,7 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2016, 68,52 m²
185 000 złCena za metr kwadratowy: 2 700 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,52 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2016, 86,03 m²
300 000 złCena za metr kwadratowy: 3 487 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,03 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2016, 87,95 m²
237 000 złCena za metr kwadratowy: 2 695 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,95 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2016, 41,78 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 351 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,78 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2016, 69,69 m²
196 000 złCena za metr kwadratowy: 2 812 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,69 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2016, 62,04 m²
171 000 złCena za metr kwadratowy: 2 756 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,04 m²
- 3 izby
- piętro 4
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych