Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Wrocławska 13, Nysa

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat nyski

Kod podziału terytorialnego

1607

Okres
Szczegółowość

Od 9 kwietnia 2025 pod tym adresem zapisano jedną sprzedaż budynków, a jej akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 9 kwietnia 2025 – 9 kwietnia 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

1

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

brak danych

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

brak danych

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Wrocławska 13, Nysa ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,4 m² do 211,3 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 17 września 2019, a ostatnia z 9 kwietnia 2026.

Handlowo-usługowe: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Handlowo-usługowe 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Wrocławska 13, Nysa

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 9 kwietnia 2026

      12 300 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 9 kwietnia 2026, 82,9 m²

      1 026 250 złCena za metr kwadratowy: 12 379 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 82,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 9 kwietnia 2026, 49,14 m²

      614 250 złCena za metr kwadratowy: 12 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,14 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu, 1 grudnia 2021, 211,26 m²

      227 500 złCena za metr kwadratowy: 1 077 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 211,26 m²
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu, 22 kwietnia 2021, 211,26 m²

      227 500 złCena za metr kwadratowy: 1 077 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 211,26 m²
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu, 5 sierpnia 2020, 49,14 m²

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 986 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,14 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu, 2 marca 2020, 26,39 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 5 305 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,39 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu, 17 września 2019, 211,26 m²

      455 000 złCena za metr kwadratowy: 2 154 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 211,26 m²
      • piętro 1

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych