Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Chmielowicka 76, Opole

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

Opole

Kod podziału terytorialnego

1661

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 10 grudnia 2020 – 10 grudnia 2021 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Chmielowicka 76, Opole ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 6 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 33,8 m² do 56,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 7 lutego 2012, a ostatnia z 10 grudnia 2021.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 547 zł/m², a mediana powierzchni 50,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: Opole Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    205 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 547 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    50,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    81 386 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 465 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Opole
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Opolu w 2025 roku: 9 465 zł miesięcznie. To 101,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 124%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 205 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Opolu 23,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Opolu w 2025 roku: 3,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,3% do 3,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 465 złmiesięcznie

    +124,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    101,0%

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,2%

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Chmielowicka 76, Opole

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2021, 33,8 m²

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 5 621 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2020, 55,7 m²

      302 000 złCena za metr kwadratowy: 5 422 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2019, 44,3 m²

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 966 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2014, 56,66 m²

      174 000 złCena za metr kwadratowy: 3 071 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,66 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 kwietnia 2012, 55,7 m²

      229 900 złCena za metr kwadratowy: 4 127 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,7 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2012, 34,1 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 933 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,1 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych