Adres · Ceny transakcyjne
ELSNERA 3E, TUŁOWICE
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1609
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 30 marca 2025 – 30 marca 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres ELSNERA 3E, TUŁOWICE ma w Rejestrze cen nieruchomości 6 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,1 m² do 58,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 28 lipca 2005, a ostatnia z 30 marca 2026.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 487 zł/m², a mediana powierzchni 44,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat opolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 129 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 487 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 081 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat opolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 129 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 081 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 marca 2026 | ELSNERA 3E, TUŁOWICE Lokal 113 | 160 000 zł | 4 692 zł/m² ? | 34,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 3 października 2022 | ELSNERA 3E, TUŁOWICE Lokal 3E/14 | 200 000 zł | 4 464 zł/m² ? | 44,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 26 lutego 2018 | ELSNERA 3E, TUŁOWICE Lokal 407 | 159 000 zł | 2 741 zł/m² ? | 58,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 3 listopada 2017 | ELSNERA 3E, TUŁOWICE Lokal 302 | 100 000 zł | 2 232 zł/m² ? | 44,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | -1 |
| 24 października 2017 | ELSNERA 3E, TUŁOWICE Lokal 113 | 75 000 zł | 2 199 zł/m² ? | 34,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | -1 |
| 28 lipca 2005 | ELSNERA 3E, TUŁOWICE Lokal | 50 000 zł | 862 zł/m² ? | 58,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | -1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych