Adres · Ceny transakcyjne
Katalońska 8, Pogórze
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
12 087zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
832 000zł
Mediana powierzchni ?
70,8m²
Liczba transakcji ?
9
- 28 maja 2025 – 28 maja 2026 · 9 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Katalońska 8, Pogórze ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 56,2 m² do 87,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 9 grudnia 2024, a ostatnia z 28 maja 2026.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 11 962 zł/m², a mediana powierzchni 74,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 12 087 zł/m² | 832 000 zł | 70,8 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat pucki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
11,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 816 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 11 962 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 74,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 242 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 225 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pucki
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie puckim w 2025 roku: 8 225 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 129,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 816 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 11,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie puckim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie puckim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,0% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 225 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Katalońska 8, Pogórze
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2026, 56,15 m²
664 628 złCena za metr kwadratowy: 11 837 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,15 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 65,38 m²
800 000 złCena za metr kwadratowy: 12 236 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,38 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 65,18 m²
737 230 złCena za metr kwadratowy: 11 311 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,18 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2026, 77,85 m²
941 000 złCena za metr kwadratowy: 12 087 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,85 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 87,27 m²
1 218 720 złCena za metr kwadratowy: 13 965 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,27 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2026, 70,77 m²
832 000 złCena za metr kwadratowy: 11 756 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,77 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2026, 86,29 m²
985 000 złCena za metr kwadratowy: 11 415 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,29 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 87,47 m²
1 295 000 złCena za metr kwadratowy: 14 805 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,47 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2026, 56,23 m²
775 000 złCena za metr kwadratowy: 13 783 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,23 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2024, 78,38 m²
794 000 złCena za metr kwadratowy: 10 130 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,38 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych