Adres · Ceny transakcyjne
Marii Konopnickiej 1, Będzin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2401
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 29 października 2019 – 29 października 2020 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Marii Konopnickiej 1, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 23,4 m² do 49,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 18 czerwca 2009, a ostatnia z 29 października 2020.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 686 zł/m², a mediana powierzchni 33,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 57 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 686 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 33,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 325 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 235 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat będziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 57 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 235 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Marii Konopnickiej 1, Będzin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2020, 49,75 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 116 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,75 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2018, 33,07 m²
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 663 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,07 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 września 2017, 48,87 m²
85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 739 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,87 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2014, 33,07 m²
38 000 złCena za metr kwadratowy: 1 149 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,07 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2014, 33,07 m²
31 000 złCena za metr kwadratowy: 937 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,07 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2011, 49,75 m²
85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 709 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,75 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 marca 2011, 48,87 m²
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 455 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,87 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2010, 23,43 m²
12 778 złCena za metr kwadratowy: 545 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,43 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2009, 33,07 m²
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 814 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,07 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2009, 33,07 m²
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 663 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,07 m²
- parter
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych