Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Marii Konopnickiej 1A, Będzin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat będziński

Kod podziału terytorialnego

2401

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

4 412zł/m²

Cena transakcyjna −30,1% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

145 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

29,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 16 kwietnia 2025 – 16 kwietnia 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Marii Konopnickiej 1A, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 27,8 m² do 48,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 20 października 2008, a ostatnia z 16 kwietnia 2026.

Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 354 zł/m², a mediana powierzchni 29,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 4 412 zł/m² 145 000 zł 29,0 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    85 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 354 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    29,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 325 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 235 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat będziński
    Liczba mieszkań w próbie
    17

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 85 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 235 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,9%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −6,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Marii Konopnickiej 1A, Będzin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2026, 48 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 167 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2025, 29,01 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 4 998 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2025, 48 m²

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 583 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2025, 29,01 m²

      128 000 złCena za metr kwadratowy: 4 412 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2025, 29,01 m²

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 3 275 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 marca 2023, 37,91 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 748 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,91 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2017, 29,01 m²

      67 000 złCena za metr kwadratowy: 2 310 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2016, 27,79 m²

      49 000 złCena za metr kwadratowy: 1 763 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,79 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2015, 29,06 m²

      29 155 złCena za metr kwadratowy: 1 003 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,06 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 grudnia 2014, 29,06 m²

      63 000 złCena za metr kwadratowy: 2 168 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,06 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2013, 29,06 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 721 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,06 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2012, 29,01 m²

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 930 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2011, 29,06 m²

      62 000 złCena za metr kwadratowy: 2 134 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,06 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2011, 29,06 m²

      93 000 złCena za metr kwadratowy: 3 200 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,06 m²
      • 2 izby
      • parter
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2010, 36,96 m²

      87 000 złCena za metr kwadratowy: 2 354 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,96 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2009, 29,01 m²

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 2 068 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2008, 37,91 m²

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 659 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,91 m²
      • 3 izby
      • parter

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych