Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

21 Listopada, Czeladź

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat będziński

Kod podziału terytorialnego

2401

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 843zł/m²

Cena transakcyjna +4,3% rok do roku Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

200 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

55,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 1 października 2025 – 1 października 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Przy ulicy 21 Listopada w miejscowości Czeladź ujęto w statystykach 103 transakcje.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 44 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 450 zł/m², a mediana powierzchni 53,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 3 843 zł/m² 200 000 zł 55,1 m²
Garaże Niska próba 5 2 500 zł/m² 50 000 zł 20,0 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    85 334 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 450 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 325 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 235 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat będziński
    Liczba mieszkań w próbie
    44

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 85 334 zł — z 44 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 235 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,9%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −6,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Pokoje i piętro są podawane dla lokali.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    1 października 2026 21 Listopada 7, Czeladź Lokal 258 000 zł 4 686 zł/m² ? 55,1 m² ? 1/1 ? 3 1
    7 sierpnia 2026 21 Listopada, Czeladź Lokal 50 000 zł 2 500 zł/m² ? 20,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    21 lipca 2026 21 Listopada, Czeladź Lokal 40 000 zł 2 222 zł/m² ? 18,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    6 maja 2026 21 Listopada, Czeladź Lokal 65 000 zł 3 385 zł/m² ? 19,2 m² ? 1/1 ? 1 1
    31 marca 2026 21 Listopada 21, Czeladź Lokal 200 000 zł 3 843 zł/m² ? 52,0 m² ? 1/1 ? 4 2
    19 marca 2026 21 Listopada, Czeladź Lokal 23 000 zł 1 045 zł/m² ? 22,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    13 marca 2026 21 Listopada, Czeladź Lokal 60 000 zł 3 000 zł/m² ? 20,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    27 listopada 2025 21 Listopada 8, Czeladź Lokal 12 005 zł 177 zł/m² ? 67,8 m² ? 1/1 ? 2 1
    13 listopada 2025 21 Listopada 2, Czeladź Lokal Udziały wymagają uwagi ? 9 922 zł 177 zł/m² ? 56,0 m² ? 1/1 ? 4 1
    13 listopada 2025 21 Listopada 4, Czeladź Lokal 240 000 zł 4 376 zł/m² ? 54,8 m² ? 1/1 ? 2 2
    11 września 2025 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 150 000 zł 4 395 zł/m² ? 34,1 m² ? 1/1 ? 2 3
    1 września 2025 21 Listopada, Czeladź Lokal 40 000 zł 2 105 zł/m² ? 19,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    6 czerwca 2025 21 Listopada, Czeladź Lokal 50 000 zł 2 941 zł/m² ? 17,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    15 kwietnia 2025 21 Listopada 9, Czeladź Lokal 215 000 zł 3 991 zł/m² ? 53,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    13 grudnia 2024 21 Listopada, Czeladź Lokal 55 000 zł 3 235 zł/m² ? 17,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    18 kwietnia 2024 21 Listopada 17, Czeladź Lokal 75 000 zł 2 329 zł/m² ? 32,2 m² ? 1/1 ? 2 1
    18 marca 2024 21 Listopada, Czeladź Lokal 58 500 zł 2 659 zł/m² ? 22,0 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    12 stycznia 2024 21 Listopada, Czeladź Lokal 38 000 zł 1 727 zł/m² ? 22,0 m² ? 1/1 ? 1 1
    4 grudnia 2023 21 Listopada 9, Czeladź Lokal 200 000 zł 2 762 zł/m² ? 72,4 m² ? 1/1 ? 3 2
    11 października 2023 21 Listopada 11, Czeladź Lokal 180 000 zł 4 227 zł/m² ? 42,6 m² ? 1/1 ? 2 3
    19 września 2023 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 164 000 zł 4 557 zł/m² ? 36,0 m² ? 1/1 ? 2 2
    24 sierpnia 2023 21 Listopada, Czeladź Lokal Udziały wymagają uwagi ? 28 000 zł 26 128 zł/m² ? 1,1 m² ? 1/18 ? 1 1
    12 czerwca 2023 21 Listopada, Czeladź Lokal 44 000 zł 4 889 zł/m² ? 9,0 m² ? 1/2 ? 1 1
    28 kwietnia 2023 21 Listopada 15, Czeladź Lokal Udziały wymagają uwagi ? 104 000 zł 77 721 zł/m² ? 1,3 m² ? 4198/109929 ? 2 2
    24 kwietnia 2023 21 Listopada 9, Czeladź Lokal Udziały wymagają uwagi ? 115 000 zł 9 566 zł/m² ? 12,0 m² ? 9285/55919 ? 3 2
    7 maja 2021 21 Listopada 19, Czeladź Budynki brak danych brak danych 129,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    29 stycznia 2020 21 Listopada 19A, Czeladź Budynki brak danych brak danych 158,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    12 lipca 2019 21 Listopada 9, Czeladź Lokal 60 000 zł 1 114 zł/m² ? 53,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    24 kwietnia 2019 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 52 000 zł 1 464 zł/m² ? 35,5 m² ? 1/1 ? 2 2
    1 marca 2019 21 Listopada 6, Czeladź Lokal 165 000 zł 1 651 zł/m² ? 99,9 m² ? 1/1 ? 4 3
    25 lutego 2019 21 Listopada 2, Czeladź Lokal 160 000 zł 1 852 zł/m² ? 86,4 m² ? 1/1 ? 4 2
    11 stycznia 2019 21 Listopada 1, Czeladź Lokal 121 700 zł 2 704 zł/m² ? 45,0 m² ? 1/1 ? 2 1
    19 grudnia 2018 21 Listopada 19A, Czeladź Budynki 61 500 zł 389 zł/m² ? 158,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    13 grudnia 2018 21 Listopada 1, Czeladź Lokal 72 000 zł 1 620 zł/m² ? 44,5 m² ? 1/1 ? 3 3
    7 grudnia 2018 21 Listopada 17, Czeladź Lokal 50 000 zł 1 408 zł/m² ? 35,5 m² ? 1/1 ? 2 3
    19 listopada 2018 21 Listopada 2, Czeladź Lokal 75 506 zł 874 zł/m² ? 86,4 m² ? 1/1 ? 4 2
    25 października 2018 21 Listopada 6, Czeladź Lokal 130 000 zł 1 541 zł/m² ? 84,4 m² ? 1/1 ? 3 3
    17 maja 2016 21 Listopada 4, Czeladź Lokal 93 000 zł 1 437 zł/m² ? 64,7 m² ? brak danych 2 2
    17 marca 2016 21 Listopada 4, Czeladź Lokal 68 000 zł 1 240 zł/m² ? 54,8 m² ? brak danych 2 2
    10 marca 2016 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 46 400 zł 1 306 zł/m² ? 35,5 m² ? brak danych 2 3
    10 marca 2016 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 39 000 zł 1 113 zł/m² ? 35,0 m² ? brak danych 2 2
    8 lutego 2016 21 Listopada, Czeladź Lokal 15 000 zł 811 zł/m² ? 18,5 m² ? brak danych 1 0
    28 stycznia 2016 21 Listopada 7, Czeladź Lokal 53 700 zł 1 180 zł/m² ? 45,5 m² ? brak danych 3 1
    28 stycznia 2016 21 Listopada 1, Czeladź Lokal 55 000 zł 1 203 zł/m² ? 45,7 m² ? brak danych 2 1
    16 listopada 2015 21 Listopada, Czeladź Budynki 14 000 zł 424 zł/m² ? 33,1 m² ? brak danych brak danych brak danych
    9 października 2015 21 Listopada, Czeladź Lokal 15 000 zł 714 zł/m² ? 21,0 m² ? brak danych 1 0
    20 sierpnia 2015 21 Listopada 11, Czeladź Lokal 39 800 zł 1 144 zł/m² ? 34,8 m² ? brak danych 2 3
    13 sierpnia 2015 21 Listopada, Czeladź Lokal 20 000 zł 909 zł/m² ? 22,0 m² ? brak danych 1 0
    27 marca 2015 21 Listopada, Czeladź Lokal 18 000 zł 900 zł/m² ? 20,0 m² ? brak danych 1 0
    17 lutego 2015 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 48 500 zł 1 375 zł/m² ? 35,3 m² ? brak danych 2 2
    8 października 2014 21 Listopada, Czeladź Lokal 15 000 zł 750 zł/m² ? 20,0 m² ? brak danych 1 0
    10 czerwca 2014 21 Listopada 2, Czeladź Lokal 98 000 zł 1 651 zł/m² ? 59,4 m² ? brak danych 3 1
    26 lutego 2014 21 Listopada, Czeladź Lokal 14 000 zł 737 zł/m² ? 19,0 m² ? brak danych 1 0
    28 stycznia 2014 21 Listopada 2, Czeladź Lokal 70 000 zł 1 119 zł/m² ? 62,6 m² ? brak danych 3 1
    28 czerwca 2013 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 30 000 zł 879 zł/m² ? 34,1 m² ? brak danych 2 3
    22 lutego 2013 21 Listopada 5, Czeladź Lokal 80 000 zł 1 709 zł/m² ? 46,8 m² ? brak danych 2 1
    18 września 2012 21 Listopada 6, Czeladź Lokal 143 000 zł 2 160 zł/m² ? 66,2 m² ? brak danych 3 0
    30 czerwca 2011 21 Listopada, Czeladź Lokal 14 000 zł 886 zł/m² ? 15,8 m² ? brak danych 1 0
    25 października 2010 21 Listopada 17, Czeladź Lokal 62 000 zł 1 918 zł/m² ? 32,3 m² ? brak danych 2 1
    29 września 2010 21 Listopada 6, Czeladź Lokal 60 000 zł 796 zł/m² ? 75,4 m² ? brak danych 3 4
    27 sierpnia 2010 21 Listopada 3, Czeladź Lokal 130 000 zł 2 392 zł/m² ? 54,4 m² ? brak danych 3 1
    27 maja 2010 21 Listopada, Czeladź Budynki 10 000 zł 25 zł/m² ? 394,1 m² ? brak danych brak danych brak danych
    4 lutego 2010 21 Listopada 8, Czeladź Lokal 135 000 zł 1 344 zł/m² ? 100,5 m² ? brak danych 3 3
    4 lutego 2010 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 50 000 zł 1 589 zł/m² ? 31,5 m² ? brak danych 2 3
    1 października 2009 21 Listopada 13, Czeladź Budynki 33 700 zł brak danych brak danych brak danych brak danych brak danych
    1 października 2009 21 Listopada 13, Czeladź Budynki 33 700 zł 79 zł/m² ? 428,1 m² ? brak danych brak danych brak danych
    27 sierpnia 2009 21 Listopada 4, Czeladź Lokal 100 000 zł 1 651 zł/m² ? 60,6 m² ? brak danych 3 3
    25 sierpnia 2009 21 Listopada, Czeladź Lokal 14 500 zł 690 zł/m² ? 21,0 m² ? brak danych 1 0
    30 lipca 2009 21 Listopada 13, Czeladź Lokal 45 600 zł 1 284 zł/m² ? 35,5 m² ? brak danych 2 2
    26 marca 2009 21 Listopada 6, Czeladź Lokal 103 000 zł 1 363 zł/m² ? 75,6 m² ? brak danych 3 2
    29 grudnia 2008 21 Listopada 8, Czeladź Lokal 50 000 zł 614 zł/m² ? 81,4 m² ? brak danych 3 1
    24 października 2008 21 Listopada 8, Czeladź Lokal 99 235 zł 1 219 zł/m² ? 81,4 m² ? brak danych 3 1
    10 października 2008 21 Listopada 8, Czeladź Lokal 106 051 zł 1 056 zł/m² ? 100,5 m² ? brak danych 3 3
    17 września 2008 21 Listopada 8, Czeladź Lokal 90 667 zł 1 141 zł/m² ? 79,4 m² ? brak danych 3 3
    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych