Adres · Ceny transakcyjne
Hołdunowska 48, Lędziny
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2414
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 26 lutego 2024 – 26 lutego 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Hołdunowska 48, Lędziny ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,2 m² do 48,3 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 września 2010, a ostatnia z 27 marca 2025.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 735 zł/m², a mediana powierzchni 47,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bieruńsko-lędziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 735 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 967 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 947 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bieruńsko-lędziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bieruńsko-lędzińskim w 2025 roku: 7 947 zł miesięcznie. To 84,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 117,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bieruńsko-lędzińskim 21,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie bieruńsko-lędzińskim w 2025 roku: 1,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 4,0% do 1,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 947 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
21,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Hołdunowska 48, Lędziny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2025, 51,08 m²
11 950 złCena za metr kwadratowy: 234 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,08 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2025, 35,24 m²
220 000 złCena za metr kwadratowy: 6 243 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,24 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2023, 47,78 m²
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 232 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,78 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2023, 47,78 m²
158 000 złCena za metr kwadratowy: 3 307 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,78 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2019, 48,32 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 656 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,32 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lutego 2017, 35,24 m²
59 000 złCena za metr kwadratowy: 1 674 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,24 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2013, 47,42 m²
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 320 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,42 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2013, 35,24 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 35,24 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2013, 47,78 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 47,78 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2010, 35,17 m²
96 200 złCena za metr kwadratowy: 2 735 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,17 m²
- 2 izby
- piętro 3
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych