Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica M. Konopnickiej, Ustroń

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat cieszyński

Kod podziału terytorialnego

2403

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

12 958zł/m²

Cena transakcyjna +13,1% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

520 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

50,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 23 kwietnia 2025 – 23 kwietnia 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica M. Konopnickiej, Ustroń: w statystykach ujęto 24 transakcje.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 509 zł/m², a mediana powierzchni 51,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 12 958 zł/m² 520 000 zł 50,8 m²
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat cieszyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    490 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    10 509 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    51,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 406 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 245 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat cieszyński
    Liczba mieszkań w próbie
    20

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 8 245 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 490 000 zł — z 20 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 20 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie cieszyńskim 20,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 245 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,0%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2026, 31,69 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      440 000 złCena za metr kwadratowy: 13 885 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,69 m²
      • 1 izba
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2026, 51,2 m²

      M. Konopnickiej 25A, Ustroń

      715 000 złCena za metr kwadratowy: 13 965 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,2 m²
      • 2 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2026, 50,79 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      520 000 złCena za metr kwadratowy: 10 238 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,79 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu, 27 lutego 2026, 27,5 m²

      M. Konopnickiej 19A, Ustroń

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 9 091 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,5 m²
      • 1 izba
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2025, 51,37 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      650 000 złCena za metr kwadratowy: 12 653 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,37 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2025, 31,64 m²

      M. Konopnickiej 23A, Ustroń

      410 000 złCena za metr kwadratowy: 12 958 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,64 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lutego 2025, 60 m²

      M. Konopnickiej 19A, Ustroń

      580 000 złCena za metr kwadratowy: 9 667 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2025, 41,7 m²

      M. Konopnickiej 19A, Ustroń

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 11 990 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2024, 64,4 m²

      M. Konopnickiej 15A, Ustroń

      660 000 złCena za metr kwadratowy: 10 248 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,4 m²
      • 4 izby
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 listopada 2024, 29,79 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      315 000 złCena za metr kwadratowy: 10 574 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,79 m²
      • 1 izba
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2024, 64,22 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      587 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 64,22 m²
      • 3 izby
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu, 11 czerwca 2024, 16,58 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      587 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 16,58 m²
      • 1 izba
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2023, 37,44 m²

      M. Konopnickiej 24, Ustroń

      305 000 złCena za metr kwadratowy: 8 146 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,44 m²
      • 2 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2023, 30,8 m²

      M. Konopnickiej 15A, Ustroń

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 11 039 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,8 m²
      • 2 izby
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2023, 50,46 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      527 000 złCena za metr kwadratowy: 10 444 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,46 m²
      • 3 izby
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2022, 42,3 m²

      M. Konopnickiej 15A, Ustroń

      465 000 złCena za metr kwadratowy: 10 993 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,3 m²
      • 2 izby
      • udziały wymagają uwagi
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2022, 54,3 m²

      M. Konopnickiej 25A, Ustroń

      578 000 złCena za metr kwadratowy: 10 645 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,3 m²
      • 3 izby
    18. Sprzedaż lokalu, 7 czerwca 2022, 42,8 m²

      M. Konopnickiej 13C, Ustroń

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 336 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,8 m²
      • 1 izba
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2022, 31,87 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 10 982 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,87 m²
      • 1 izba
      • udziały wymagają uwagi
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2022, 76,7 m²

      M. Konopnickiej 13C, Ustroń

      570 000 złCena za metr kwadratowy: 7 432 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,7 m²
      • 1 izba
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 grudnia 2021, 51,14 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      450 000 złCena za metr kwadratowy: 8 799 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,14 m²
      • 3 izby
    22. Sprzedaż lokalu, 17 grudnia 2021, 42,8 m²

      M. Konopnickiej 13C, Ustroń

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 037 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,8 m²
      • 1 izba
    23. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2021, 76,14 m²

      M. Konopnickiej 46B, Ustroń

      670 000 złCena za metr kwadratowy: 8 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,14 m²
      • 4 izby
    24. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2021, 61 m²

      M. Konopnickiej 11A, Ustroń

      480 000 złCena za metr kwadratowy: 7 869 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61 m²
      • 3 izby
    25. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2021, 55,7 m²

      M. Konopnickiej 11A, Ustroń

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 6 284 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,7 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych