Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

1 Maja 43, Knurów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat gliwicki

Kod podziału terytorialnego

2405

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 31 stycznia 2022 – 31 stycznia 2023 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 1 Maja 43, Knurów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 19 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 16,3 m² do 19,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 31 marca 2005, a ostatnia z 31 stycznia 2023.

Garaże: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Garaże 3 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gliwicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 roku: 8 440 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gliwickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 440 złmiesięcznie

    +146,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    90,1%

    +7,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,5%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż garażu, 31 stycznia 2023, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 1 583 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    2. Sprzedaż garażu, 24 czerwca 2022, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      45 000 złCena za metr kwadratowy: 2 375 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    3. Sprzedaż garażu, 6 kwietnia 2022, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 847 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    4. Sprzedaż garażu, 20 stycznia 2022, 18,45 m²

      Mieszka I 43, Knurów

      62 000 złCena za metr kwadratowy: 3 360 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,45 m²
    5. Sprzedaż lokalu, 4 stycznia 2021, 0,4 m²

      1 Maja 43, Knurów

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 75 000 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 0,4 m²
      • udział 212/10000
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu, 12 marca 2020, 18,95 m²

      Mieszka I -, Knurów

      17 000 złCena za metr kwadratowy: 897 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    7. Sprzedaż lokalu, 21 marca 2019, 18,95 m²

      Mieszka I -, Knurów

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 1 583 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    8. Sprzedaż lokalu, 23 maja 2018

      1 Maja 43, Knurów

      38 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu, 27 marca 2018, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 1 319 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    10. Sprzedaż lokalu, 19 października 2016, 16,34 m²

      1 Maja 43, Knurów

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 1 836 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 16,34 m²
    11. Sprzedaż lokalu, 15 czerwca 2016, 18,95 m²

      Mieszka I -, Knurów

      9 500 złCena za metr kwadratowy: 501 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
      • rynek pierwotny
    12. Sprzedaż lokalu, 17 września 2015, 18,95 m²

      Mieszka I -, Knurów

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 055 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    13. Sprzedaż lokalu, 27 maja 2015, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 2 111 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    14. Sprzedaż lokalu, 29 sierpnia 2011, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      27 000 złCena za metr kwadratowy: 1 425 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    15. Sprzedaż lokalu, 6 września 2010

      1 Maja 43, Knurów

      31 600 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    16. Sprzedaż lokalu, 29 czerwca 2006, 16,34 m²

      1 Maja 43, Knurów

      15 000 złCena za metr kwadratowy: 918 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 16,34 m²
    17. Sprzedaż lokalu, 27 kwietnia 2006

      1 Maja 43, Knurów

      74 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    18. Sprzedaż lokalu, 14 września 2005, 18,95 m²

      1 Maja 43, Knurów

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 528 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,95 m²
    19. Sprzedaż lokalu, 31 marca 2005

      1 Maja 43, Knurów

      10 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych