Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

26 Stycznia 4, Knurów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat gliwicki

Kod podziału terytorialnego

2405

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 26 marca 2023 – 26 marca 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 26 Stycznia 4, Knurów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 38,4 m² do 93,3 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 kwietnia 2016, a ostatnia z 26 marca 2024.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 315 zł/m², a mediana powierzchni 59,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gliwicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    280 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 315 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    59,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    73 000 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 440 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gliwicki
    Liczba mieszkań w próbie
    13

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 roku: 8 440 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 280 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gliwickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 440 złmiesięcznie

    +146,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    90,1%

    +7,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,5%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    26 Stycznia 4, Knurów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2024, 49,3 m²

      475 000 złCena za metr kwadratowy: 9 635 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2021, 59,93 m²

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 6 674 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,93 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 kwietnia 2021, 48,69 m²

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 751 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,69 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2019, 50,18 m²

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 5 680 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,18 m²
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2019, 67,2 m²

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 5 655 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 8
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 sierpnia 2016, 49,3 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 057 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,3 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2016, 59,93 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 838 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,93 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2016, 67,2 m²

      290 000 złCena za metr kwadratowy: 4 315 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 8
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2016, 42,78 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 42,78 m²
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2016, 70,63 m²

      250 552 złCena za metr kwadratowy: 3 547 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,63 m²
      • rynek pierwotny
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2016, 38,36 m²

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 4 953 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,36 m²
      • rynek pierwotny
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2016, 93,28 m²

      379 200 złCena za metr kwadratowy: 4 065 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 93,28 m²
      • rynek pierwotny
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2016, 48,69 m²

      160 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 48,69 m²
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2016, 50,18 m²

      160 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 50,18 m²
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2016, 67,66 m²

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 138 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,66 m²
      • rynek pierwotny
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2016, 50,18 m²

      196 078 złCena za metr kwadratowy: 3 907 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,18 m²
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych