Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Józefa Janty 1, Knurów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat gliwicki

Kod podziału terytorialnego

2405

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 4 sierpnia 2024 – 4 sierpnia 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Józefa Janty 1, Knurów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 41,6 m² do 60,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 28 czerwca 2006, a ostatnia z 4 sierpnia 2025.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 718 zł/m², a mediana powierzchni 55,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gliwicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    94 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 718 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    55,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    73 000 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 440 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gliwicki
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 roku: 8 440 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 94 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gliwickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 440 złmiesięcznie

    +146,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    90,1%

    +7,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,5%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Józefa Janty 1, Knurów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2025, 59,36 m²

      249 000 złCena za metr kwadratowy: 4 195 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,36 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2022, 52,48 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 763 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,48 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2022, 51,26 m²

      79 159 złCena za metr kwadratowy: 1 544 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,26 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2022, 49,99 m²

      60 259 złCena za metr kwadratowy: 1 205 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,99 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2021, 41,59 m²

      55 333 złCena za metr kwadratowy: 1 330 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,59 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2019, 59,36 m²

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 106 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,36 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2007, 50,89 m²

      64 000 złCena za metr kwadratowy: 1 258 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,89 m²
      • 7 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2006, 60,69 m²

      30 688 złCena za metr kwadratowy: 506 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,69 m²

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych