Ulica · Ceny transakcyjne
Ułanów, Knurów
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2405
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 487zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
320 000zł
Mediana powierzchni ?
48,3m²
Liczba transakcji ?
5
- 25 czerwca 2025 – 25 czerwca 2026 · 5 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaPrzy ulicy Ułanów w miejscowości Knurów ujęto w statystykach 99 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 529 zł/m², a mediana powierzchni 58,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 5 487 zł/m² | 320 000 zł | 48,3 m² |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gliwicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 316 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 529 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 58,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 000 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 440 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gliwicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 roku: 8 440 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 316 500 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gliwickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 440 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25 czerwca 2026 | Ułanów 11, Knurów Lokal 3 | 265 000 zł | 5 487 zł/m² ? | 48,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 czerwca 2026 | Ułanów 5A, Knurów Lokal 108 | 122 950 zł | 2 556 zł/m² ? | 48,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 20 października 2025 | Ułanów 1C, Knurów Lokal 20 | 320 000 zł | 7 207 zł/m² ? | 44,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 5 września 2025 | Ułanów 1A, Knurów Lokal 6 | 485 000 zł | 6 671 zł/m² ? | 72,7 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 2 lipca 2025 | Ułanów 1C, Knurów Lokal 27 | 420 000 zł | 5 185 zł/m² ? | 81,0 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 9 czerwca 2025 | Ułanów 1A, Knurów Lokal 1 | 345 000 zł | 5 721 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 maja 2025 | Ułanów 1A, Knurów Lokal 1 | 295 000 zł | 4 892 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 24 września 2024 | Ułanów 3A, Knurów Lokal 7 | 275 000 zł | 5 694 zł/m² ? | 48,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 3 lipca 2024 | Ułanów 1C, Knurów Lokal 43 | 313 000 zł | 5 599 zł/m² ? | 55,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 25 kwietnia 2024 | Ułanów 9A, Knurów Lokal 9 | 395 000 zł | 5 571 zł/m² ? | 70,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 9 lutego 2024 | Ułanów 1C, Knurów Lokal 43 | 283 400 zł | 5 070 zł/m² ? | 55,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 14 listopada 2023 | Ułanów 7A, Knurów Lokal 30 | 339 000 zł | 5 622 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 26 października 2023 | Ułanów 9C, Knurów Lokal 26 | 240 000 zł | 4 948 zł/m² ? | 48,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 24 stycznia 2023 | Ułanów 5, Knurów Lokal B/14 | 230 000 zł | 4 788 zł/m² ? | 48,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 27 lipca 2022 | Ułanów 3B, Knurów Lokal 17 | 350 000 zł | 5 804 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 30 grudnia 2019 | Ułanów 5, Knurów Lokal A/6 | 330 000 zł | 4 527 zł/m² ? | 72,9 m² ? | brak danych | 5 | brak danych |
| 4 listopada 2013 | Ułanów 22, Knurów Budynek 4696 | brak danych | brak danych | 96,1 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 4 listopada 2013 | Ułanów 22, Knurów Budynek 4695 | brak danych | brak danych | 15,8 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 3 września 2012 | Ułanów 4, Knurów Budynek 4647 | brak danych | brak danych | 117,2 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 24 sierpnia 2012 | Ułanów 4, Knurów Budynek 4647 | brak danych | brak danych | 117,2 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 14 lutego 2008 | Ułanów 22, Knurów Budynek 4696 | brak danych | brak danych | 96,1 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 14 lutego 2008 | Ułanów 22, Knurów Budynek 4695 | brak danych | brak danych | 15,8 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 3 stycznia 2006 | Ułanów 22, Knurów Budynek 4696 | brak danych | brak danych | 96,1 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 3 stycznia 2006 | Ułanów 22, Knurów Budynek 4695 | brak danych | brak danych | 15,8 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 2 grudnia 2005 | Ułanów 13, Knurów Budynek 4729 | brak danych | brak danych | 187,2 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych