Adres z Rejestru cen nieruchomości

Wolności 18, Knurów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat gliwicki Kod podziału terytorialnego 2405

Mediana ceny za m² ?

7 200 zł/m²

+6,5% r/r

Mediana ceny całkowitej

350 760 zł

Mediana metrażu

47,4 m²

Liczba transakcji

11

Opis adresu

Adres Wolności 18, Knurów ma w Rejestrze cen nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 27,0 m² do 849,0 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 04.02.2021, a ostatnia z dnia 15.12.2025. W ostatnich 2 latach odnotowano 11 transakcji.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 7 200 zł/m², a mediana metrażu 47,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 11 7 200 zł/m² 350 760 zł 47,4 m²
Działki budowlane 2 522 zł/m² 443 500 zł 849,0 m²
Budynki 2 108,7 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat gliwicki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 r.: 8 447 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 147%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 350 760 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie gliwickim 18,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 21,4 do 18,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 r.: 4,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 3,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
350 760 zł
Mediana ceny za m²
7 200 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
47,4 m²
Szacunkowy dochód netto
6 088 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 447 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat gliwicki
Liczba mieszkań w próbie
11
Cena całego mieszkania 350 760 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 73 059 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 101 364 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim

?
8 447 zł+147,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
90,1%+7,7
Stopa bezrobocia?
4,5%-4,0

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie gliwickim

?
18,0-3,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,3+1,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
15.12.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 1_LOK 540 000 zł 8 266 zł/m² ? 65,3 m² ? 3 1
18.07.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 8_LOK 362 900 zł 7 656 zł/m² ? 47,4 m² ? 2 3
03.07.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 1_LOK 470 376 zł 7 200 zł/m² ? 65,3 m² ? 3 1
24.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 6_LOK 243 216 zł 7 200 zł/m² ? 33,8 m² ? 2 2
22.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 3_LOK 199 400 zł 7 385 zł/m² ? 27,0 m² ? 1 1
07.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 9_LOK 150 000 zł 4 440 zł/m² ? 33,8 m² ? 2 3
04.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 5_LOK 342 000 zł 7 215 zł/m² ? 47,4 m² ? 2 2
04.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 8_LOK 341 280 zł 7 200 zł/m² ? 47,4 m² ? 2 3
04.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 2_LOK 350 760 zł 7 400 zł/m² ? 47,4 m² ? 2 1
03.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 18_LOK 429 000 zł 6 567 zł/m² ? 65,3 m² ? 3 3
02.04.2025 Wolności 18, Knurów Lokal 4_LOK 470 000 zł 7 194 zł/m² ? 65,3 m² ? 3 2
11.08.2023 Wolności 18, Knurów Działka 893/2 492 000 zł 580 zł/m² ? 849,0 m² ?
27.05.2022 Wolności 18, Knurów Działka 893/2 395 000 zł 465 zł/m² ? 849,0 m² ?
03.02.2022 Wolności 18, Knurów Budynek 4643_BUD 108,7 m² ?
04.02.2021 Wolności 18, Knurów Budynek 4643_BUD 108,7 m² ?