Ulica

Główna, Wyry

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za m² do okolicy 1 km i całej miejscowości.

Powiat powiat mikołowski Kod podziału terytorialnego 2408

Mediana ceny za m² ?

1 235 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

50 000 zł

Mediana metrażu

40,5 m²

Liczba transakcji

1

Opis adresu

Przy ulicy Główna w Wyry ujęto w statystykach 28 transakcji.

Najczęstszy typ nieruchomości w tych danych to Budynek.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 1 235 zł/m², a mediana metrażu 40,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 1 1 235 zł/m² 50 000 zł 40,5 m²
Budynki 45 3 078 zł/m² 210 000 zł 110,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ulica, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat mikołowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim w 2025 r.: 8 317 zł miesięcznie. To 88,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 127,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 50 000 zł — z 1 transakcji zapisanej w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z jednej transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie mikołowskim 21,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 24,7 do 21,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mikołowskim w 2025 r.: 3,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 4,4 do 4,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
50 000 zł
Mediana ceny za m²
1 235 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
40,5 m²
Szacunkowy dochód netto
6 000 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 317 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat mikołowski
Liczba mieszkań w próbie
1
Cena całego mieszkania 50 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 997 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 99 807 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim

?
8 317 zł+127,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
88,7%+0,6
Stopa bezrobocia?
3,6%-2,3

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie mikołowskim

?
21,8-2,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,9+0,5

Transakcje przy tej ulicy

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
20.01.2026 Główna 82A, Wyry Budynek 217_BUD 136,5 m² ?
17.11.2025 Główna 68, Wyry Budynek 178_BUD 71,5 m² ?
17.11.2025 Główna 68, Wyry Budynek 177_BUD 109,4 m² ?
05.06.2024 Główna 91H, Wyry Budynek 2085_BUD 107,9 m² ?
10.11.2023 Główna 26, Wyry Budynek 73_BUD 109,6 m² ?
26.10.2023 Główna 82A, Wyry Budynek 217_BUD 136,5 m² ?
19.05.2023 Główna 53, Wyry Budynek 137_BUD 136,1 m² ?
19.05.2023 Główna 53, Wyry Budynek 138_BUD 24,7 m² ?
19.05.2023 Główna 53, Wyry Budynek 139_BUD 7,3 m² ?
14.01.2022 Główna 31, Wyry Budynek 90_BUD 2 000 000 zł 8 339 zł/m² ? 239,8 m² ?
14.01.2022 Główna 31, Wyry Budynek 88_BUD 2 000 000 zł 12 238 zł/m² ? 163,4 m² ?
14.01.2022 Główna 31, Wyry Budynek 89_BUD 2 000 000 zł 18 704 zł/m² ? 106,9 m² ?
06.08.2021 Główna 139, Wyry Budynek 313_BUD 416 000 zł 3 567 zł/m² ? 116,6 m² ?
06.08.2021 Główna 139, Wyry Budynek 314_BUD 416 000 zł 5 173 zł/m² ? 80,4 m² ?
06.08.2021 Główna 139, Wyry Budynek 315_BUD 416 000 zł 2 452 zł/m² ? 169,7 m² ?
06.08.2021 Główna 139, Wyry Budynek 316_BUD 416 000 zł 5 590 zł/m² ? 74,4 m² ?
10.04.2020 Główna 20, Wyry Budynek 1878_BUD 450 000 zł
18.03.2020 Główna 14, Wyry Budynek 49_BUD 435 000 zł
18.03.2020 Główna 14, Wyry Budynek 50_BUD 435 000 zł
17.01.2018 Główna 74, Wyry Budynek 193_BUD 172 000 zł
17.01.2018 Główna 74, Wyry Budynek 194_BUD 172 000 zł
28.07.2016 Główna 95, Wyry Lokal 4_LOK 50 000 zł 1 235 zł/m² ? 40,5 m² ? 1
21.01.2016 Główna 7, Wyry Budynek 34_BUD 120 000 zł 968 zł/m² ? 124,0 m² ?
21.01.2016 Główna 7, Wyry Budynek 35_BUD 120 000 zł
21.01.2016 Główna 7, Wyry Budynek 36_BUD 120 000 zł
27.04.2015 Główna 49, Wyry Budynek 128_BUD 4 783 zł 43 zł/m² ? 110,0 m² ?
27.04.2015 Główna 49, Wyry Budynek 129_BUD 4 783 zł
03.09.2013 Główna 50, Wyry Budynek 130_BUD 210 000 zł 1 500 zł/m² ? 140,0 m² ?
03.09.2013 Główna 50, Wyry Budynek 131_BUD 210 000 zł 10 500 zł/m² ? 20,0 m² ?
03.09.2013 Główna 50, Wyry Budynek 132_BUD 210 000 zł
14.01.2013 Główna 55A, Wyry Budynek 144_BUD 60 000 zł
11.06.2012 Główna 66, Wyry Budynek 168_BUD 310 000 zł 2 026 zł/m² ? 153,0 m² ?
11.04.2012 Główna 12, Wyry Budynek 1912_BUD 15 000 zł
16.06.2011 Główna 62, Wyry Budynek 160_BUD 455 000 zł
16.06.2011 Główna 62, Wyry Budynek 161_BUD 455 000 zł
11.03.2010 Główna 64, Wyry Budynek 164_BUD 140 000 zł 1 037 zł/m² ? 135,0 m² ?
11.03.2010 Główna 64, Wyry Budynek 165_BUD 140 000 zł 7 000 zł/m² ? 20,0 m² ?
05.03.2010 Główna 64, Wyry Budynek 164_BUD 140 000 zł 1 037 zł/m² ? 135,0 m² ?
05.03.2010 Główna 64, Wyry Budynek 165_BUD 140 000 zł 7 000 zł/m² ? 20,0 m² ?
14.01.2010 Główna 77, Wyry Budynek 206_BUD 440 000 zł
14.01.2010 Główna 77, Wyry Budynek 204_BUD 440 000 zł 2 588 zł/m² ? 170,0 m² ?
14.01.2010 Główna 77, Wyry Budynek 205_BUD 440 000 zł
13.07.2007 Główna 87, Wyry Budynek 232_BUD 150 000 zł 980 zł/m² ? 153,0 m² ?
13.07.2007 Główna 87, Wyry Budynek 233_BUD 150 000 zł 11 538 zł/m² ? 13,0 m² ?
18.10.2006 Główna 96, Wyry Budynek 258_BUD 180 000 zł 1 636 zł/m² ? 110,0 m² ?
23.02.2006 Główna 111A, Wyry Budynek 280_BUD 99,0 m² ?