Obręb ewidencyjny · mikołowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb WYRY, mikołowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym WYRY (Wyry, ulica Pszczyńska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 8 czerwca 2024 – 8 czerwca 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWYRY to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 295 transakcji.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 34 | brak danych | 260 000 zł | 1 009,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 8 496,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 29 | 5 460 zł/m² | 1 007 731 zł | 119,3 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wyry; część danych: powiat mikołowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 382 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 41,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 319 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mikołowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 28
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +17,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +100 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim w 2025 roku: 8 319 zł miesięcznie. To 88,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 28 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 28 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wyry mieszkało 9 235 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 17,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 100 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mikołowskim 16,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mikołowskim w 2025 roku: 3,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 523 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 7,5 do 6,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 319 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 523 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 235osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 584osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 651osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 662osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 468osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 054osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 627osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 424osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+100 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
10,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
10,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
178
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
78
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 051
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 368
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 marca 2026 | Józefa Markiela 34, Wyry Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 620 000 zł | 6 375 zł/m² ? | 97,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 14 października 2024 | Zwycięstwa 34A, Wyry Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 573 726 zł | 6 688 zł/m² ? | 85,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 sierpnia 2024 | Zwycięstwa 34A, Wyry Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 630 000 zł | 6 477 zł/m² ? | 97,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 kwietnia 2024 | Józefa Markiela 34, Wyry Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 574 726 zł | 6 700 zł/m² ? | 85,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 sierpnia 2022 | Aleksandra Puszkina 12, Wyry Lokal 2 | 130 000 zł | 6 280 zł/m² ? | 20,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 14 czerwca 2022 | Dwór 2, Wyry Lokal 1 | 90 000 zł | 1 563 zł/m² ? | 57,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 28 lutego 2022 | Dwór 1C, Wyry Lokal 3 | 150 000 zł | 2 560 zł/m² ? | 58,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 27 stycznia 2022 | Dwór 1A, Wyry Lokal 4 | 128 500 zł | 6 799 zł/m² ? | 18,9 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 4 sierpnia 2021 | Dworcowa 63, Wyry Lokal 2 | 330 000 zł | 3 508 zł/m² ? | 94,1 m² ? | brak danych | brak danych | 1 |
| 24 lutego 2021 | Pszczyńska 156, Wyry Lokal 7 | 180 000 zł | 3 789 zł/m² ? | 47,5 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym WYRY
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych