Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Bezpieczna 2, Radzionków

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat tarnogórski

Kod podziału terytorialnego

2413

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 22 maja 2024 – 22 maja 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Bezpieczna 2, Radzionków ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 24,8 m² do 47,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 15 czerwca 2005, a ostatnia z 22 maja 2025.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 762 zł/m², a mediana powierzchni 45,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    84 379 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 762 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 880 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 914 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    9

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 84 379 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 914 złmiesięcznie

    +149,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    95,1%

    +9,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Bezpieczna 2, Radzionków

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2025, 24,78 m²

      192 000 złCena za metr kwadratowy: 7 748 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 24,78 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2019, 47,89 m²

      111 000 złCena za metr kwadratowy: 2 318 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,89 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2019, 47,89 m²

      84 379 złCena za metr kwadratowy: 1 762 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,89 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2018, 45,89 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 160 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,89 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2018, 45,89 m²

      87 000 złCena za metr kwadratowy: 1 896 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,89 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2012

      100 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • 4 izby
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2011, 45,01 m²

      3 274 złCena za metr kwadratowy: 73 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,01 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2011, 37,03 m²

      2 862 złCena za metr kwadratowy: 77 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,03 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 października 2006, 44,99 m²

      35 052 złCena za metr kwadratowy: 779 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,99 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2005, 45,57 m²

      35 538 złCena za metr kwadratowy: 780 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,57 m²
      • 4 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2005, 37,35 m²

      30 888 złCena za metr kwadratowy: 827 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,35 m²
      • 3 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2005, 26,46 m²

      15 000 złCena za metr kwadratowy: 567 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,46 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych