Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Saperów 1A, Tarnowskie Góry

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat tarnogórski

Kod podziału terytorialnego

2413

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 28 października 2020 – 28 października 2021 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Saperów 1A, Tarnowskie Góry ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 13 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 46,9 m² do 65,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 10 stycznia 2012, a ostatnia z 28 października 2021.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 421 zł/m², a mediana powierzchni 52,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    184 829 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 421 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    52,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 880 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 914 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    13

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 184 829 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 914 złmiesięcznie

    +149,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    95,1%

    +9,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Saperów 1A, Tarnowskie Góry

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2021, 46,88 m²

      184 829 złCena za metr kwadratowy: 3 943 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,88 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2020, 65,63 m²

      318 000 złCena za metr kwadratowy: 4 845 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,63 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2019, 65,63 m²

      288 400 złCena za metr kwadratowy: 4 394 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,63 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2014, 52,74 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 034 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,74 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2013, 65,63 m²

      210 016 złCena za metr kwadratowy: 3 200 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,63 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2013, 52,74 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 844 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,74 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2012, 65,63 m²

      210 005 złCena za metr kwadratowy: 3 200 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,63 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2012, 46,88 m²

      157 650 złCena za metr kwadratowy: 3 363 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,88 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2012, 52,74 m²

      177 448 złCena za metr kwadratowy: 3 365 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,74 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2012, 52,74 m²

      181 128 złCena za metr kwadratowy: 3 434 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,74 m²
      • 3 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2012, 65,63 m²

      226 346 złCena za metr kwadratowy: 3 449 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,63 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2012, 65,63 m²

      225 000 złCena za metr kwadratowy: 3 428 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,63 m²
      • 4 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 stycznia 2012, 46,88 m²

      160 376 złCena za metr kwadratowy: 3 421 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,88 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych