Adres · Ceny transakcyjne
Saperów 1C, Tarnowskie Góry
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2413
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 2 stycznia 2019 – 2 stycznia 2020 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Saperów 1C, Tarnowskie Góry ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 46,9 m² do 65,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 12 stycznia 2012, a ostatnia z 2 stycznia 2020.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 200 zł/m², a mediana powierzchni 52,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 162 176 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 200 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 880 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 914 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tarnogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 162 176 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 914 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
95,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Saperów 1C, Tarnowskie Góry
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2020, 52,74 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 844 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,74 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2015, 65,63 m²
210 016 złCena za metr kwadratowy: 3 200 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,63 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2014, 52,74 m²
171 000 złCena za metr kwadratowy: 3 242 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,74 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2014, 52,47 m²
168 768 złCena za metr kwadratowy: 3 216 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,47 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2014, 52,74 m²
155 583 złCena za metr kwadratowy: 2 950 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,74 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2014, 65,63 m²
193 608 złCena za metr kwadratowy: 2 950 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,63 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2014, 46,88 m²
152 360 złCena za metr kwadratowy: 3 250 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,88 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2014, 46,88 m²
147 672 złCena za metr kwadratowy: 3 150 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,88 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2014, 65,63 m²
210 016 złCena za metr kwadratowy: 3 200 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,63 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2014, 46,88 m²
138 296 złCena za metr kwadratowy: 2 950 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,88 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2013, 46,88 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 200 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,88 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2012, 65,63 m²
240 000 złCena za metr kwadratowy: 3 657 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,63 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych