Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Sarnia, Konin

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat koniński

Kod podziału terytorialnego

3010

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 15 maja 2025 – 15 maja 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Sarnia, Konin: w statystykach ujęto 15 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 928 zł/m², a mediana powierzchni 69,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat koniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    342 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 928 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    69,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    62 669 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 177 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat koniński
    Liczba mieszkań w próbie
    14

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 342 500 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 177 złmiesięcznie

    +116,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    76,6%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,6%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    9,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 69,9 m²

      SARNIA 1, KONIN

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 5 722 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2025, 56,9 m²

      SARNIA 5, KONIN

      520 000 złCena za metr kwadratowy: 9 139 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2025, 69,9 m²

      SARNIA 1, KONIN

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 578 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż budynku, 29 marca 2024

      SARNIA 9, KONIN

      350 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2024, 85,7 m²

      SARNIA 13, KONIN

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 084 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,7 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2024, 85,7 m²

      SARNIA 3, KONIN

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 084 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,7 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2024, 56,9 m²

      SARNIA 5, KONIN

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 975 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2024, 69,5 m²

      SARNIA 7, KONIN

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 5 036 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,5 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 lutego 2024, 69,9 m²

      SARNIA 5, KONIN

      325 000 złCena za metr kwadratowy: 4 650 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2024, 85,7 m²

      SARNIA 7, KONIN

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 4 434 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,7 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2024, 69,5 m²

      SARNIA 13, KONIN

      345 000 złCena za metr kwadratowy: 4 964 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,5 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 stycznia 2024, 56,9 m²

      SARNIA 11, KONIN

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 5 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2024, 69,9 m²

      SARNIA 11, KONIN

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 4 864 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2024, 56,9 m²

      SARNIA 1, KONIN

      310 000 złCena za metr kwadratowy: 5 448 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2024, 69,5 m²

      SARNIA 3, KONIN

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 4 892 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,5 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych