Gmina

Ceny mieszkań w Koninie

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Konin 3062011 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

6 035 zł/m²

-5,7% r/r

Mediana ceny całkowitej

279 000 zł

Mediana metrażu

47,2 m²

Liczba transakcji

484

Ostatnie 12 miesięcy · 484 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 25 sierpnia 2026

Opis obszaru

Konin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 005 transakcji.

Mieszkania: 484 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 6 035 zł/m², a mediana metrażu 47,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 4629 3 967 zł/m² 189 354 zł 48,1 m²
Garaże 124 2 124 zł/m² 40 000 zł 17,7 m²
Handlowo-usługowe 17 6 704 zł/m² 300 000 zł 50,5 m²
Biurowe 4 5 953 zł/m² 1 020 900 zł 123,0 m²
Inne lokale 263 2 189 zł/m² 40 000 zł 18,9 m²
Działki budowlane 307 87 zł/m² 122 000 zł 1 002,0 m²
Działki rolne 94 45 zł/m² 33 634 zł 500,0 m²
Działki pozostałe 20 49 zł/m² 36 000 zł 333,0 m²
Budynki 740 3 058 zł/m² 250 000 zł 44,3 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 96,7%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
1 pokój 11 9 040 zł/m² 337 000 zł Niska próba
2 pokoje 145 7 492 zł/m² 315 900 zł Co najmniej 30 aktów
3 pokoje 193 5 669 zł/m² 240 000 zł Co najmniej 30 aktów
4 pokoje 92 5 629 zł/m² 305 500 zł Co najmniej 30 aktów
5 pokoi 22 5 454 zł/m² 347 500 zł Niska próba
6 pokoi 1 3 492 zł/m² 235 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek pierwotny 88 7 750 zł/m²
Rynek wtórny 392 5 620 zł/m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Obręb ewidencyjny Czarków 354 5 349 zł/m²
Obręb ewidencyjny Przydziałki 204 7 600 zł/m²
Obręb ewidencyjny Glinka 158 5 471 zł/m²
Obręb ewidencyjny Chorzeń 47 6 107 zł/m²
Obręb ewidencyjny Międzylesie 37 5 386 zł/m²
Obręb ewidencyjny Starówka 32 5 234 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 210 5 701 zł/m² -3,5% Wiarygodna
2025 471 5 905 zł/m² +7,2% Wiarygodna
2024 428 5 508 zł/m² +5,6% Wiarygodna
2023 420 5 217 zł/m² +4,5% Wiarygodna
2022 412 4 994 zł/m² +9,6% Wiarygodna
2021 491 4 557 zł/m² -1,1% Wiarygodna
2020 61 4 610 zł/m² -7,8% Wiarygodna
2019 14 5 000 zł/m² Niska próba
2017 81 3 125 zł/m² -1,0% Wiarygodna
2016 338 3 158 zł/m² +4,1% Wiarygodna
2015 348 3 035 zł/m² -1,2% Wiarygodna
2014 278 3 072 zł/m² +9,9% Wiarygodna
2013 247 2 796 zł/m² -3,8% Wiarygodna
2012 248 2 907 zł/m² +2,1% Wiarygodna
2011 234 2 847 zł/m² +0,7% Wiarygodna
2010 154 2 827 zł/m² Wiarygodna

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Konin; część danych: Konin

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie w 2025 r.: 8 370 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 120,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 189 354 zł — z 4 629 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Konin mieszkały 65 233 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 14%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 476 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w Koninie 45,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 21,2 do 45,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Koninie w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,2% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 13 708 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 149,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
189 354 zł
Mediana ceny za m²
3 967 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,1 m²
Szacunkowy dochód netto
6 036 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 370 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Konin
Liczba mieszkań w próbie
4629
Cena całego mieszkania 189 354 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 72 430 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 100 441 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -14,0%
Saldo migracji 2025 -476 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie

?
8 370 zł+120,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
13 708 zł+149,7%
Wynagrodzenie vs Polska?
89,2%-2,1
Stopa bezrobocia?
7,0%-4,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
6,1%-2,3

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Konin

?
65 233 -14,0%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
30 381-15,4%
Kobiety?
34 852-12,8%
Wiek
0-14 lat?
7 243-25,5%
15-29 lat?
8 931-33,8%
30-44 lata?
12 872-25,8%
45-64 lata?
18 406-14,2%
65+?
17 781+28,2%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Konin ubyło 476 osób przez migracje w 2025 r.

?
-476 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-7,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
-7,5-0,9
Migracje zagraniczne na 1000?
0,2
Zameldowania?
511
Wymeldowania?
987

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Koninie

?
45,5+24,3
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,8+0,2
Wodociąg?
64 489-13,5%
Kanalizacja?
61 710-12,6%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
12.06.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 22C, KONIN Lokal 16_LOK 525 000 zł 8 252 zł/m² ? 63,6 m² ? 4 2
05.06.2026 OKÓLNA 33, KONIN Lokal 68_LOK 150 000 zł 4 644 zł/m² ? 32,3 m² ? 3
01.06.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 47_LOK 440 000 zł 11 470 zł/m² ? 38,4 m² ? 2 2
28.05.2026 ERAZMA PIETRYGI 4, KONIN Lokal 53_LOK 338 030 zł 7 700 zł/m² ? 43,9 m² ? 2 1
28.05.2026 OKÓLNA 41, KONIN Lokal 93_LOK 390 000 zł 8 096 zł/m² ? 48,2 m² ? 4 2
27.05.2026 POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 4, KONIN Lokal 11_LOK 170 000 zł 5 045 zł/m² ? 33,7 m² ? 2 4
27.05.2026 POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1, KONIN Lokal 48_LOK 280 000 zł 4 164 zł/m² ? 67,3 m² ? 5 1
27.05.2026 HIACYNTOWA 7, KONIN Lokal 83_LOK 350 000 zł 5 484 zł/m² ? 63,8 m² ? 4 3
22.05.2026 11 LISTOPADA 20, KONIN Lokal 89_LOK 185 000 zł 4 923 zł/m² ? 37,6 m² ? 3 5
22.05.2026 POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 12, KONIN Lokal 23_LOK 182 000 zł 5 385 zł/m² ? 33,8 m² ? 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Konin

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Koninie wynosi 6 035 zł/m² na podstawie 484 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.