Obręb ewidencyjny · Konin

Ceny mieszkań Konin — obręb ewidencyjny Przydziałki (Konin, ul. Stodolniana)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Przydziałki 306201_1.0017 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

7 750 zł/m²

+63,6% r/r

Mediana ceny całkowitej

367 710 zł

Mediana metrażu

47,6 m²

Liczba transakcji

115

Ostatnie 12 miesięcy · 115 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 25 sierpnia 2026

Opis obszaru

Przydziałki to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 005 transakcji.

Mieszkania: 115 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 7 750 zł/m², a mediana metrażu 47,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 840 5 635 zł/m² 292 706 zł 52,3 m²
Garaże 81 2 623 zł/m² 49 600 zł 18,5 m²
Inne lokale 143 2 128 zł/m² 40 000 zł 18,0 m²
Działki budowlane 39 100 zł/m² 92 355 zł 861,5 m²
Działki rolne 3 7 zł/m² 920 000 zł 1 534,0 m²
Działki pozostałe 2 50 zł/m² 25 000 zł 1 152,0 m²
Budynki 58 4 011 zł/m² 280 000 zł 85,8 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Konin; część danych: Konin

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie w 2025 r.: 8 370 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 120,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 292 706 zł — z 840 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Konin mieszkały 65 233 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 14%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 476 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w Koninie 45,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 21,2 do 45,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Koninie w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,2% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 13 708 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 149,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
292 706 zł
Mediana ceny za m²
5 635 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
52,3 m²
Szacunkowy dochód netto
6 036 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 370 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Konin
Liczba mieszkań w próbie
840
Cena całego mieszkania 292 706 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 72 430 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 100 441 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -14,0%
Saldo migracji 2025 -476 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie

?
8 370 zł+120,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
13 708 zł+149,7%
Wynagrodzenie vs Polska?
89,2%-2,1
Stopa bezrobocia?
7,0%-4,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
6,1%-2,3

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Konin

?
65 233 -14,0%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
30 381-15,4%
Kobiety?
34 852-12,8%
Wiek
0-14 lat?
7 243-25,5%
15-29 lat?
8 931-33,8%
30-44 lata?
12 872-25,8%
45-64 lata?
18 406-14,2%
65+?
17 781+28,2%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Konin ubyło 476 osób przez migracje w 2025 r.

?
-476 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-7,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
-7,5-0,9
Migracje zagraniczne na 1000?
0,2
Zameldowania?
511
Wymeldowania?
987

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Koninie

?
45,5+24,3
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,8+0,2
Wodociąg?
64 489-13,5%
Kanalizacja?
61 710-12,6%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
12.06.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 22C, KONIN Lokal 16_LOK 525 000 zł 8 252 zł/m² ? 63,6 m² ? 4 2
01.06.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 47_LOK 440 000 zł 11 470 zł/m² ? 38,4 m² ? 2 2
28.05.2026 ERAZMA PIETRYGI 4, KONIN Lokal 53_LOK 338 030 zł 7 700 zł/m² ? 43,9 m² ? 2 1
21.05.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 68_LOK 532 000 zł 10 417 zł/m² ? 51,1 m² ? 2 4
19.05.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 23_LOK 448 000 zł 9 500 zł/m² ? 47,2 m² ? 2 3
14.05.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 3_LOK 330 000 zł 8 659 zł/m² ? 38,1 m² ? 2 1
21.04.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 1_LOK 410 000 zł 10 419 zł/m² ? 39,4 m² ? 2 1
20.04.2026 ERAZMA PIETRYGI 4, KONIN Lokal 23_LOK 366 520 zł 7 700 zł/m² ? 47,6 m² ? 2 2
09.04.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18, KONIN Lokal 24_LOK 301 000 zł 6 004 zł/m² ? 50,1 m² ? 4 5
03.04.2026 ERAZMA PIETRYGI 4, KONIN Lokal 60_LOK 430 160 zł 7 600 zł/m² ? 56,6 m² ? 3 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Konin