Powiat

Ceny mieszkań w Koninie

Podsumowanie miejskich statystyk transakcji nieruchomości. Strony powiatu, gminy i jednostki ewidencyjnej wskazują tę samą kanoniczną stronę miasta.

Kod podziału terytorialnego: powiat powiat Konin 3062 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

6 035 zł/m²

-5,7% r/r

Mediana ceny całkowitej

279 000 zł

Mediana metrażu

47,2 m²

Liczba transakcji

484

Ostatnie 12 miesięcy · 484 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 25 sierpnia 2026

Opis obszaru

powiat Konin to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 005 transakcji.

Mieszkania: 484 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 6 035 zł/m², a mediana metrażu 47,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 4629 3 967 zł/m² 189 354 zł 48,1 m²
Garaże 124 2 124 zł/m² 40 000 zł 17,7 m²
Handlowo-usługowe 17 6 704 zł/m² 300 000 zł 50,5 m²
Biurowe 4 5 953 zł/m² 1 020 900 zł 123,0 m²
Inne lokale 263 2 189 zł/m² 40 000 zł 18,9 m²
Działki budowlane 307 87 zł/m² 122 000 zł 1 002,0 m²
Działki rolne 94 45 zł/m² 33 634 zł 500,0 m²
Działki pozostałe 20 49 zł/m² 36 000 zł 333,0 m²
Budynki 740 3 058 zł/m² 250 000 zł 44,3 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Konin 922 5 882 zł/m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

Konin

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie w 2025 r.: 8 370 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 120,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 189 354 zł — z 4 629 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w Koninie 45,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 21,2 do 45,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Koninie w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,2% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
189 354 zł
Mediana ceny za m²
3 967 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,1 m²
Szacunkowy dochód netto
6 036 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 370 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Konin
Liczba mieszkań w próbie
4629
Cena całego mieszkania 189 354 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 72 430 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 100 441 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie

?
8 370 zł+120,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
89,2%-2,1
Stopa bezrobocia?
7,0%-4,2

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Koninie

?
45,5+24,3
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,8+0,2

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
12.06.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 22C, KONIN Lokal 16_LOK 525 000 zł 8 252 zł/m² ? 63,6 m² ? 4 2
05.06.2026 OKÓLNA 33, KONIN Lokal 68_LOK 150 000 zł 4 644 zł/m² ? 32,3 m² ? 3
01.06.2026 JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 2B, KONIN Lokal 47_LOK 440 000 zł 11 470 zł/m² ? 38,4 m² ? 2 2
28.05.2026 ERAZMA PIETRYGI 4, KONIN Lokal 53_LOK 338 030 zł 7 700 zł/m² ? 43,9 m² ? 2 1
28.05.2026 OKÓLNA 41, KONIN Lokal 93_LOK 390 000 zł 8 096 zł/m² ? 48,2 m² ? 4 2
27.05.2026 POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 4, KONIN Lokal 11_LOK 170 000 zł 5 045 zł/m² ? 33,7 m² ? 2 4
27.05.2026 POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1, KONIN Lokal 48_LOK 280 000 zł 4 164 zł/m² ? 67,3 m² ? 5 1
27.05.2026 HIACYNTOWA 7, KONIN Lokal 83_LOK 350 000 zł 5 484 zł/m² ? 63,8 m² ? 4 3
22.05.2026 11 LISTOPADA 20, KONIN Lokal 89_LOK 185 000 zł 4 923 zł/m² ? 37,6 m² ? 3 5
22.05.2026 POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 12, KONIN Lokal 23_LOK 182 000 zł 5 385 zł/m² ? 33,8 m² ? 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Konin