Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Koninie

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3062011

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 585zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

260 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

46,6m²

Liczba transakcji ?

182

  • 19 października 2025 – 19 października 2026 · 182 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Konin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 183 transakcje.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 182 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 585 zł/m², a mediana powierzchni 46,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 182 5 585 zł/m² 260 000 zł 46,6 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 98,3%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 3 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 28 5 829 zł/m² 192 500 zł Niska próba
3 izby 92 5 776 zł/m² 250 000 zł Wiarygodna
4 izby 45 5 398 zł/m² 309 000 zł Wiarygodna
5 izb 6 5 321 zł/m² 340 000 zł Niska próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 177 5 603 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Czarków 77 5 582 zł/m²
Glinka 39 5 201 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 177 5 603 zł/m² +34,1% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Konin; część danych: Konin Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    260 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 584 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 436 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 371 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Konin
    Liczba mieszkań w próbie
    183

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −476 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie w 2025 roku: 8 371 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 260 000 zł — z 183 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Konin mieszkały 65 233 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 476 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Koninie 20,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Koninie w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,2% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 708 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 149,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 371 złmiesięcznie

    +120,9%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    13 708 złrocznie

    +149,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,3%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    6,1%

    −2,3

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    65 233osoby

    −14,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    30 381osób

    −15,4%46,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    34 852osoby

    −12,8%53,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    7 243osoby

    −25,5%11,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    8 931osób

    −33,8%13,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    12 872osoby

    −25,8%19,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    18 406osób

    −14,2%28,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    17 781osób

    +28,2%27,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −476 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −7,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −7,5

    −0,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    511

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    987

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,0

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    63 652

    −13,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    60 911

    −13,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2026, 47,83 m²

      BERYLOWA 5, KONIN

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 181 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,83 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2026, 37,58 m²

      11 LISTOPADA 14, KONIN

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 258 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,58 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2026, 32,3 m²

      SOSNOWA 5, KONIN

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 7 740 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2026, 38,92 m²

      JULIANA TUWIMA 3, KONIN

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 4 753 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,92 m²
      • 3 izby
      • piętro 6
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2026, 44,5 m²

      HIACYNTOWA 3B, KONIN

      298 000 złCena za metr kwadratowy: 6 697 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2026, 62,22 m²

      ZAKOLE 5, KONIN

      322 000 złCena za metr kwadratowy: 5 175 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,22 m²
      • 5 izb
      • piętro 10
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 31,7 m²

      WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO 2, KONIN

      143 500 złCena za metr kwadratowy: 4 527 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 32,3 m²

      SOSNOWA 17, KONIN

      168 000 złCena za metr kwadratowy: 5 201 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 37,58 m²

      KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO 36, KONIN

      217 000 złCena za metr kwadratowy: 5 774 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,58 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 48,14 m²

      ZAKOLE 14, KONIN

      238 500 złCena za metr kwadratowy: 4 954 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,14 m²
      • 4 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Koninie?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Koninie wynosi 5 585 zł/m² na podstawie 182 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w Koninie?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 260 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w Koninie rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w Koninie rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 585 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych