Handlowo-usługowe
Konin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
6 728 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
315 000 zł
Mediana metrażu
52,1 m²
Liczba transakcji
11
Ostatnie 24 miesięcy · 11 aktów notarialnych
Opis obszaru
Konin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 005 transakcji.
Handlowo-usługowe: 11 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 6 728 zł/m², a mediana metrażu 52,1 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 4629 | 3 967 zł/m² | 189 354 zł | 48,1 m² |
| Garaże | 124 | 2 124 zł/m² | 40 000 zł | 17,7 m² |
| Handlowo-usługowe | 17 | 6 704 zł/m² | 300 000 zł | 50,5 m² |
| Biurowe | 4 | 5 953 zł/m² | 1 020 900 zł | 123,0 m² |
| Inne lokale | 263 | 2 189 zł/m² | 40 000 zł | 18,9 m² |
| Działki budowlane | 307 | 87 zł/m² | 122 000 zł | 1 002,0 m² |
| Działki rolne | 94 | 45 zł/m² | 33 634 zł | 500,0 m² |
| Działki pozostałe | 20 | 49 zł/m² | 36 000 zł | 333,0 m² |
| Budynki | 740 | 3 058 zł/m² | 250 000 zł | 44,3 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Konin; część danych: KoninDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie w 2025 r.: 8 370 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 120,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 189 354 zł — z 4 629 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Konin mieszkały 65 233 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 14%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 476 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w Koninie 45,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 21,2 do 45,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Koninie w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,2% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 13 708 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 149,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 189 354 zł
- Mediana ceny za m²
- 3 967 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 036 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 370 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- Konin
- Liczba mieszkań w próbie
- 4629
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Konin
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Konin ubyło 476 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w Koninie
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Handlowo-usługowe
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Handlowo-usługowe”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.04.2026 | WODNA 37, KONIN Lokal 1003_LOK | 550 000 zł | 10 553 zł/m² ? | 52,1 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 27.03.2026 | POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 2, KONIN Lokal 4_LOK | 150 000 zł | 5 533 zł/m² ? | 27,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 24.03.2026 | ALEJE 1 MAJA 22A, KONIN Lokal 8_LOK | 243 000 zł | 6 728 zł/m² ? | 36,1 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 05.02.2026 | SZAROTKI 2, KONIN Lokal 38_LOK | 300 000 zł | 4 749 zł/m² ? | 63,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 30.01.2026 | FRYDERYKA CHOPINA 16B, KONIN Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 56 939 zł | 2 425 zł/m² ? | 23,5 m² ? | 1/12 ? | 2 | 1 |
| 02.01.2026 | KOLSKA 6, KONIN Lokal 6_2_LOK | 290 000 zł | 6 704 zł/m² ? | 43,3 m² ? | 1/1 ? | — | 1 |
| 21.10.2025 | 3 MAJA 19, KONIN Lokal 1_LOK | 315 000 zł | 1 200 zł/m² ? | 262,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 05.08.2025 | WODNA 37, KONIN Lokal 2B_LOK | 570 000 zł | 11 287 zł/m² ? | 50,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 07.02.2025 | KOŚCIELNA 6, KONIN Lokal U1_LOK | 1 260 000 zł | 7 676 zł/m² ? | 164,1 m² ? | 1/1 ? | — | 1 |
| 05.12.2024 | JULIUSZA SŁOWACKIEGO 12, KONIN Lokal 1_LOK | 1 020 900 zł | 12 872 zł/m² ? | 79,3 m² ? | 1/1 ? | — | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.