Adres · Ceny transakcyjne
Sosnowa 1, Konin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
3010
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 24 marca 2025 – 24 marca 2026 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Sosnowa 1, Konin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 27 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,3 m² do 48,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 18 maja 2009, a ostatnia z 24 marca 2026.
Mieszkania: 23 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 665 zł/m², a mediana powierzchni 39,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat koniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 146 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 665 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 39,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 146 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
SOSNOWA 1, KONIN
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 48,14 m²
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 193 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2025, 48,15 m²
320 000 złCena za metr kwadratowy: 6 646 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2025, 39,02 m²
233 000 złCena za metr kwadratowy: 5 971 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2025, 48 m²
280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 833 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 października 2023, 32,3 m²
210 000 złCena za metr kwadratowy: 6 502 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 października 2023, 48,14 m²
246 000 złCena za metr kwadratowy: 5 110 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2022, 39,02 m²
167 710 złCena za metr kwadratowy: 4 298 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2022, 32,3 m²
136 200 złCena za metr kwadratowy: 4 217 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2021, 32,3 m²
132 000 złCena za metr kwadratowy: 4 087 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2021, 32,3 m²
125 000 złCena za metr kwadratowy: 3 870 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2021, 48,15 m²
165 860 złCena za metr kwadratowy: 3 445 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2021, 32,3 m²
141 000 złCena za metr kwadratowy: 4 365 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2020, 39,02 m²
143 000 złCena za metr kwadratowy: 3 665 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2020, 32,3 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 954 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 grudnia 2019, 48,15 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 531 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2019, 32,3 m²
122 000 złCena za metr kwadratowy: 3 777 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2018, 48,15 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 219 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2017, 48 m²
138 000 złCena za metr kwadratowy: 2 875 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2017, 48,14 m²
157 044 złCena za metr kwadratowy: 3 262 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2016, 48,14 m²
148 000 złCena za metr kwadratowy: 3 074 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 listopada 2015, 39,02 m²
135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 460 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2015, 48 m²
146 000 złCena za metr kwadratowy: 3 042 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2014, 39,02 m²
114 000 złCena za metr kwadratowy: 2 922 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 kwietnia 2013, 39,02 m²
125 000 złCena za metr kwadratowy: 3 203 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2011, 39,02 m²
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 332 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2010, 36,93 m²
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 979 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,93 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2009, 48,14 m²
146 000 złCena za metr kwadratowy: 3 033 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych