Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Sosnowa 21, Konin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat koniński

Kod podziału terytorialnego

3010

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 16 stycznia 2025 – 16 stycznia 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Sosnowa 21, Konin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 37,9 m² do 57,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 23 października 2009, a ostatnia z 16 stycznia 2026.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 323 zł/m², a mediana powierzchni 48,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat koniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    160 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 323 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    62 669 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 177 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat koniński
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 177 złmiesięcznie

    +116,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    76,6%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,6%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    9,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    SOSNOWA 21, KONIN

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 48,15 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 038 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,15 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 lutego 2024, 37,94 m²

      223 000 złCena za metr kwadratowy: 5 878 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,94 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2023, 48 m²

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 5 104 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2021, 39,02 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 844 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,02 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2021, 48,14 m²

      205 000 złCena za metr kwadratowy: 4 258 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,14 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2017, 57,83 m²

      169 000 złCena za metr kwadratowy: 2 922 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,83 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 listopada 2015, 48,15 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 323 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,15 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2015, 48,14 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 220 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,14 m²
      • 4 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 listopada 2010, 48 m²

      144 000 złCena za metr kwadratowy: 3 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu, 15 lutego 2010, 57,83 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 421 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,83 m²
      • 5 izb
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2009, 48,14 m²

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 493 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,14 m²
      • 4 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych