Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Sosnowa 3, Konin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat koniński

Kod podziału terytorialnego

3010

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 10 czerwca 2024 – 10 czerwca 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Sosnowa 3, Konin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 20 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,3 m² do 57,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 21 stycznia 2010, a ostatnia z 10 czerwca 2025.

Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 357 zł/m², a mediana powierzchni 39,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat koniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    147 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 357 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    39,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    62 669 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 177 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat koniński
    Liczba mieszkań w próbie
    17

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 147 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 177 złmiesięcznie

    +116,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    76,6%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,6%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    9,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Cena transakcyjna
    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    10 czerwca 2025 250 000 zł 5 192 zł/m² ? 48,2 m² 1/1 ? 4 3
    12 stycznia 2024 220 000 zł 5 638 zł/m² ? 39,0 m² 1/1 ? 3 2
    30 września 2022 200 000 zł 5 271 zł/m² ? 37,9 m² 1/1 ? 3 4
    11 października 2021 240 000 zł 4 984 zł/m² ? 48,2 m² 1/1 ? 4 brak danych
    21 kwietnia 2021 195 000 zł 4 051 zł/m² ? 48,1 m² 1/1 ? 4 5
    3 stycznia 2020 125 000 zł 3 203 zł/m² ? 39,0 m² 1/1 ? 3 brak danych
    17 maja 2019 150 000 zł 4 644 zł/m² ? 32,3 m² 1/1 ? 3 1
    8 marca 2019 124 000 zł 3 839 zł/m² ? 32,3 m² 1/1 ? 3 brak danych
    14 grudnia 2018
    SOSNOWA 3, KONIN Lokal Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
    138 170 zł 2 870 zł/m² ? 48,2 m² 1/1 ? 4 1
    14 czerwca 2018 100 000 zł 3 096 zł/m² ? 32,3 m² 1/1 ? 3 brak danych
    15 września 2017
    SOSNOWA 3, KONIN Lokal Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
    172 380 zł 2 981 zł/m² ? 57,8 m² 1/1 ? 5 3
    2 lutego 2017 143 200 zł 2 974 zł/m² ? 48,2 m² brak danych 4 brak danych
    23 listopada 2016
    SOSNOWA 3, KONIN Lokal Cena za metr kwadratowy poniżej 100 zł wskazuje na błąd zapisu, dlatego nie wchodzi do statystyk.
    105 zł 2,77 zł/m² ? 37,9 m² brak danych 3 brak danych
    8 kwietnia 2016 165 000 zł 3 427 zł/m² ? 48,2 m² brak danych 4 brak danych
    4 listopada 2015 124 000 zł 3 178 zł/m² ? 39,0 m² brak danych 3 brak danych
    21 lipca 2014 131 000 zł 3 357 zł/m² ? 39,0 m² brak danych 3 brak danych
    9 lipca 2014 108 000 zł 3 344 zł/m² ? 32,3 m² brak danych 3 brak danych
    16 listopada 2012 159 000 zł 2 749 zł/m² ? 57,8 m² brak danych 5 4
    18 września 2012 147 000 zł 3 054 zł/m² ? 48,1 m² brak danych 4 5
    21 stycznia 2010 94 000 zł 2 910 zł/m² ? 32,3 m² brak danych 3 brak danych
    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych