Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Wołów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0222033

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 641zł/m²

Cena transakcyjna +10,1% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

280 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

50,8m²

Liczba transakcji ?

100

  • 23 września 2025 – 23 września 2026 · 100 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wołów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 171 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 100 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 641 zł/m², a mediana powierzchni 50,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 100 5 641 zł/m² 280 000 zł 50,8 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 5 6 008 zł/m² 155 000 zł Niska próba
2 izby 21 4 782 zł/m² 167 500 zł Niska próba
3 izby 45 6 030 zł/m² 298 000 zł Wiarygodna
4 izby 25 5 663 zł/m² 360 000 zł Niska próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba
8 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 99 5 663 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Wołów - miasto 145 5 987 zł/m²
Wołów - obszar wiejski 35 3 338 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 75 5 740 zł/m² +7,6% Wiarygodna
2025 86 5 335 zł/m² −1,2% Wiarygodna
2024 91 5 398 zł/m² +30,1% Wiarygodna
2023 86 4 150 zł/m² +2,2% Wiarygodna
2022 85 4 059 zł/m² +30,0% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wołów; część danych: powiat wołowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    151 450 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 074 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    50,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    85 469 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 964 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wołowski
    Liczba mieszkań w próbie
    1 171

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +4 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim w 2025 roku: 9 964 zł miesięcznie. To 106,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 151 450 zł — z 1 137 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wołów mieszkało 21 229 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wołowskim 28,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wołowskim w 2025 roku: 11,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 950 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 122,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 964 złmiesięcznie

    +149,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    6 950 złrocznie

    +122,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    106,3%

    +9,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    11,0%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,1%

    −1,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    21 229osób

    −6,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    10 446osób

    −7,3%49,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    10 783osoby

    −6,4%50,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 862osoby

    −10,6%13,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 036osób

    −29,8%14,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    4 566osób

    −14,8%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    6 055osób

    −5,8%28,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    4 710osób

    +35,5%22,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +4 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,2

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    287

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    283

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    28,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,9

    +0,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    20 064

    −5,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    15 343

    +1,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2026, 56,5 m²

      Ludowa 3M, Wołów

      535 000 złCena za metr kwadratowy: 9 469 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2026, 55,73 m²

      Ścinawska 5, Wołów

      408 000 złCena za metr kwadratowy: 7 321 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,73 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2026, 65,55 m²

      Zwycięstwa 21, Wołów

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 356 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2026, 62 m²

      Metalowa 1B, Wołów

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 5 645 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2026, 54,5 m²

      Zaułek Zielony 2, Wołów

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 4 954 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2026, 35,46 m²

      Leśna 33a, Wołów

      259 000 złCena za metr kwadratowy: 7 304 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,46 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2026, 37,92 m²

      Ścinawska 7, Wołów

      265 000 złCena za metr kwadratowy: 6 988 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,92 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 września 2026, 58,1 m²

      Garwolska 5, Wołów

      345 000 złCena za metr kwadratowy: 5 938 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 46,11 m²

      Poznańska 3, Wołów

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 856 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,11 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2026, 68,51 m²

      Rynek 18, Wołów

      385 000 złCena za metr kwadratowy: 5 620 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,51 m²
      • 2 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wołów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wołów wynosi 5 641 zł/m² na podstawie 100 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wołów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 280 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Wołów rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wołów wzrosły o 10,1% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 641 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych