Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Sadki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 27 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 663zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
192 500zł
Mediana powierzchni ?
58,8m²
Liczba transakcji ?
28
- 9 września 2024 – 9 września 2026 · 28 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSadki to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 99 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 28 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 663 zł/m², a mediana powierzchni 58,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 28 | 3 663 zł/m² | 192 500 zł | 58,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 13 | 3 822 zł/m² | 220 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 7 | 3 817 zł/m² | 195 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 27 | 3 663 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 | 4 040 zł/m² | +30,9% | Niska próba |
| 2025 | 9 | 3 087 zł/m² | −21,7% | Niska próba |
| 2024 | 13 | 3 944 zł/m² | +14,9% | Niska próba |
| 2023 | 5 | 3 432 zł/m² | +27,2% | Niska próba |
| 2022 | 8 | 2 699 zł/m² | +54,0% | Niska próba |
| 2020 | 9 | 1 770 zł/m² | −9,1% | Niska próba |
| 2019 | 10 | 1 948 zł/m² | −13,8% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 2 260 zł/m² | −1,1% | Niska próba |
| 2017 | 6 | 2 285 zł/m² | +2,9% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Sadki; część danych: powiat nakielski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 146 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 542 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 603 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 391 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nakielski
- Liczba mieszkań w próbie
- 99
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −26 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nakielskim w 2025 roku: 8 391 zł miesięcznie. To 89,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 163,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 146 000 zł — z 89 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Sadki mieszkało 6 831 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 26 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nakielskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nakielskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 993 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 183,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,7 do 3,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 391 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 993 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 831osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 405osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 073osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 228osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 432osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 869osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 229osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−26 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
42
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
68
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 659
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 472
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2026, 65,58 m²
35A, Samostrzel
500 000 złCena za metr kwadratowy: 7 624 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,58 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2026, 51 m²
15, Mrozowo
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 902 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 66,01 m²
Krakowska 1, Dębowo
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 424 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,01 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2026, 52,2 m²
28, Kraczki
40 000 złCena za metr kwadratowy: 766 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,2 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 65,4 m²
32, Kraczki
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 752 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 55 m²
7, Mrozowo
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 545 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 49,5 m²
Mickiewicza 8, Sadki
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 040 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2026, 35,5 m²
74, Dębionek
148 000 złCena za metr kwadratowy: 4 169 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,5 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 60,06 m²
Wyrzyska 71, Sadki
290 000 złCena za metr kwadratowy: 4 829 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,06 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2026, 56,9 m²
8, Samostrzel
195 000 złCena za metr kwadratowy: 3 427 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,9 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Sadki?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Sadki wynosi 3 663 zł/m² na podstawie 28 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Sadki?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 192 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Sadki rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Sadki rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 663 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych