Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Werbkowice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 367zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
130 000zł
Mediana powierzchni ?
57,0m²
Liczba transakcji ?
18
- 6 czerwca 2020 – 6 czerwca 2022 · 18 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2022 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWerbkowice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 34 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 367 zł/m², a mediana powierzchni 57,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 18 | 2 367 zł/m² | 130 000 zł | 57,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 6 | 2 524 zł/m² | 130 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 7 | 2 467 zł/m² | 145 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 18 | 2 367 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 7 | 2 410 zł/m² | +7,7% | Niska próba |
| 2021 | 5 | 2 238 zł/m² | −3,8% | Niska próba |
| 2020 | 7 | 2 327 zł/m² | −5,8% | Niska próba |
| 2019 | 5 | 2 469 zł/m² | +19,9% | Niska próba |
| 2016 | 5 | 2 235 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Werbkowice; część danych: powiat hrubieszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 122 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 273 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 109 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 209 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat hrubieszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 34
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −16,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −67 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie hrubieszowskim w 2025 roku: 8 209 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 150,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 122 500 zł — z 34 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Werbkowice mieszkało 8 106 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 16,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 67 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie hrubieszowskim 15,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 865 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie hrubieszowskim w 2025 roku: 16,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,7% do 16,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 583 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 170,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,7 do 0,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 209 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 583 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 106osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 048osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 058osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
930osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 319osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 640osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 278osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 939osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−67 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−8,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−8,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
60
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
127
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 124
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 578
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2022, 57,96 m²
Werbkowice
165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 847 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,96 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 maja 2022, 41,5 m²
99, Sahryń
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 410 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,5 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2022, 37 m²
Werbkowice
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 514 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2022, 60,92 m²
Werbkowice
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 298 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,92 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 marca 2022, 62,97 m²
Werbkowice
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 017 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,97 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2022, 24,01 m²
Werbkowice
52 500 złCena za metr kwadratowy: 2 187 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,01 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 stycznia 2022, 42,6 m²
99, Sahryń
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 761 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,6 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 84,9 m²
Werbkowice
190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 238 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 84,9 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2021, 66,38 m²
125, Turkowice
65 000 złCena za metr kwadratowy: 979 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,38 m²
- 6 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2021, 56,1 m²
94, Sahryń
45 000 złCena za metr kwadratowy: 802 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,1 m²
- 4 izby
- piętro 4
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Werbkowice?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Werbkowice wynosi 2 367 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Werbkowice?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 57,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 130 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Werbkowice rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Werbkowice rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 367 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2022, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2022. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych