Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Cyców
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 457zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
318 000zł
Mediana powierzchni ?
68,3m²
Liczba transakcji ?
7
- 9 września 2024 – 9 września 2026 · 7 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCyców to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 280 transakcji.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 457 zł/m², a mediana powierzchni 68,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 4 457 zł/m² | 318 000 zł | 68,3 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 44 | 33 zł/m² | 69 000 zł | 2 036,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 69 | 3,96 zł/m² | 38 000 zł | 10 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 6 | 4 424 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 6 | 3 454 zł/m² | −2,7% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 3 551 zł/m² | +5,7% | Niska próba |
| 2021 | 13 | 3 359 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Cyców; część danych: powiat łęczyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 240 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 551 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 65,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 92 122 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 777 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łęczyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 36
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −31 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łęczyńskim w 2025 roku: 10 777 zł miesięcznie. To 115,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 110,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 240 000 zł — z 33 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Cyców mieszkało 7 640 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 31 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łęczyńskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łęczyńskim w 2025 roku: 5,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 135 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 180,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 4,0 do 3,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 777 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 135 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
115,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 640osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 813osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 827osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 298osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 397osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 761osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 874osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 310osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−31 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
66
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
97
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 452
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 717
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 60 m²
Kościelna 15, Cyców
433 000 złCena za metr kwadratowy: 7 217 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2026, 64,8 m²
Juliusza Słowackiego 9, Cyców
320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 938 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,8 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2026, 75,9 m²
Juliusza Słowackiego 1, Cyców
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 689 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,9 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2026, 80,78 m²
1D, Podgłębokie
360 000 złCena za metr kwadratowy: 4 457 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,78 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2025, 68,3 m²
Juliusza Słowackiego 7, Cyców
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 392 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,3 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 maja 2025, 60,9 m²
Chełmska 4A, Cyców
318 000 złCena za metr kwadratowy: 5 222 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,9 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2025, 76,6 m²
Juliusza Słowackiego 11, Cyców
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 655 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,6 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 września 2024, 110,1 m²
31E, Wólka Cycowska
468 000 złCena za metr kwadratowy: 4 251 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110,1 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2024, 110,1 m²
31E, Wólka Cycowska
401 000 złCena za metr kwadratowy: 3 642 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110,1 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2024, 64,8 m²
Cyców
250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 858 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,8 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Cyców?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Cyców wynosi 4 457 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Cyców?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 68,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 318 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Cyców rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Cyców rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 457 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych