Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Spiczyn
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 4 września 2024 – 4 września 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSpiczyn to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 333 transakcje.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 98 | 75 zł/m² | 111 000 zł | 1 500,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 36 | 4,38 zł/m² | 25 000 zł | 4 787,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Spiczyn; część danych: powiat łęczyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 213 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 346 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 92 122 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 777 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łęczyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +6,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +21 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łęczyńskim w 2025 roku: 10 777 zł miesięcznie. To 115,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 110,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 213 750 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Spiczyn mieszkało 5 968 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 21 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łęczyńskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łęczyńskim w 2025 roku: 5,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 962 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 186,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 6,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 777 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 962 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
115,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 968osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 974osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 994osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 029osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
975osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 369osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 589osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 006osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+21 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
75
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 691
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
948
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2026, 47,02 m²
Kijany
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 190 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,02 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2025, 55,01 m²
3, Jawidz
310 000 złCena za metr kwadratowy: 5 635 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,01 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2024, 53,4 m²
Dębina
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 682 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,4 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2024, 71,3 m²
Dębina
32 000 złCena za metr kwadratowy: 449 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,3 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2024, 66,17 m²
Kijany
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 418 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,17 m²
- 4 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 września 2023, 37,21 m²
Pniaki
197 500 złCena za metr kwadratowy: 5 308 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,21 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 grudnia 2022, 37,77 m²
Pniaki
74 814 złCena za metr kwadratowy: 1 981 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,77 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 maja 2022, 55,88 m²
Pniaki
245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 384 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,88 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2022, 52,96 m²
Kijany Kościelne
115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 171 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,96 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2022, 53,4 m²
Dębina
230 000 złCena za metr kwadratowy: 4 307 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,4 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Spiczyn?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Spiczyn wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Spiczyn?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Spiczyn rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Spiczyn rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych