Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Sitno
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 29 sierpnia 2022 – 29 sierpnia 2024 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2024 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSitno to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 11 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Sitno; część danych: powiat zamojski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 180 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 472 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 60,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 092 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 229 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zamojski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +58 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zamojskim w 2025 roku: 7 229 zł miesięcznie. To 77,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 180 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Sitno mieszkały 6 533 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 58 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zamojskim 8,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zamojskim w 2025 roku: 11,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 979 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 190,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,5 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 229 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 979 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 533osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 277osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 256osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
917osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 091osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 433osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 793osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 299osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+58 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
109
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
51
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 142
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
628
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 sierpnia 2024 |
118A, Sitno
Lokal
|
255 000 zł | 4 990 zł/m² ? | 51,1 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 7 kwietnia 2023 |
400, Jarosławiec
Lokal
|
83 333 zł | 1 172 zł/m² ? | 71,1 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 21 grudnia 2022 |
82a, Sitno
Lokal
|
310 000 zł | 2 472 zł/m² ? | 125,4 m² | 1/1 ? | 6 | brak danych |
| 22 lipca 2021 |
117A, Sitno
Lokal
|
210 000 zł | 3 576 zł/m² ? | 58,7 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 24 marca 2021 |
389, Jarosławiec
Lokal
|
279 000 zł | 5 225 zł/m² ? | 53,4 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 2 marca 2021 |
406, Jarosławiec
Lokal
|
50 000 zł | 1 896 zł/m² ? | 26,4 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 23 września 2020 |
118A, Sitno
Lokal
|
198 000 zł | 3 267 zł/m² ? | 60,6 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 24 maja 2019 |
117A, Sitno
Lokal
|
170 000 zł | 2 326 zł/m² ? | 73,1 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 18 lutego 2019 |
413, Jarosławiec
Lokal
|
180 000 zł | 2 936 zł/m² ? | 61,3 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 23 października 2018 |
117A, Sitno
Lokal
|
123 000 zł | 2 094 zł/m² ? | 58,7 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Sitno
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Sitno?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Sitno wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Sitno?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Sitno rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Sitno rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2024, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2024. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych