Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Brzeziny
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 2 czerwca 2024 – 2 czerwca 2026 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 19 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBrzeziny to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 582 transakcje.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 145 | 70 zł/m² | 110 000 zł | 1 204,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 119 | 67 zł/m² | 100 500 zł | 1 300,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 29 | 5 173 zł/m² | 530 000 zł | 91,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Brzeziny; część danych: powiat brzeziński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 279 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 889 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 58,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 099 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 596 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat brzeziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +11,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +51 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie brzezińskim w 2025 roku: 7 596 zł miesięcznie. To 81,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 176,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 279 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Brzeziny mieszkały 6 232 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 11%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 51 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie brzezińskim 14,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 494 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 16,2 do 14,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie brzezińskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,5% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 479 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 94,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,7 do 8,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 596 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 479 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 232osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 035osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 197osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
954osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 058osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 323osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 768osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 129osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+51 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
105
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,9
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 225
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 września 2025 | 32/1, Małczew Lokal 9 | 282 000 zł | 4 379 zł/m² ? | 64,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 12 września 2025 | 32/1, Małczew Lokal 3 | 277 000 zł | 5 400 zł/m² ? | 51,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 18 października 2024 | Eufeminówek Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 415 000 zł | 5 657 zł/m² ? | 73,4 m² ? | 415/750 ? | 5 | 1 |
| 4 października 2024 | Eufeminówek Lokal 1 | 739 000 zł | 5 575 zł/m² ? | 132,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 29 grudnia 2023 | Małczew Lokal 8 | 155 000 zł | 2 903 zł/m² ? | 53,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 23 grudnia 2021 | Małczew Lokal 8 | 140 000 zł | 2 622 zł/m² ? | 53,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Brzeziny?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Brzeziny wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Brzeziny?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Brzeziny?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Brzeziny rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Brzeziny nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 19 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych