Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Chynów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 28 maja 2024 – 28 maja 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaChynów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Chynów; część danych: powiat grójecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 411 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 629 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 883 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat grójecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +42 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie grójeckim w 2025 roku: 8 883 zł miesięcznie. To 94,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Chynów mieszkały 10 134 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 42 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie grójeckim 16,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie grójeckim w 2025 roku: 3,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 4,5% do 3,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 545 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 151,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,2 do 5,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 883 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 545 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
94,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 134osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 078osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 056osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 620osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 649osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 189osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 766osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 910osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+42 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
113
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
71
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 396
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 789
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 maja 2026 |
Sułkowice
Lokal
|
400 000 zł | 7 165 zł/m² ? | 55,8 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 19 lipca 2023 |
Osiedle PGR
Lokal
|
60 000 zł | 1 724 zł/m² ? | 34,8 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 1 sierpnia 2022 |
Sułkowice
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
110 000 zł | 3 163 zł/m² ? | 34,8 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 6 maja 2022 |
Nowe Grobice
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
115 000 zł | 2 164 zł/m² ? | 53,2 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 25 kwietnia 2022 |
Sułkowice
Lokal
|
259 000 zł | 5 578 zł/m² ? | 46,4 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 sierpnia 2021 |
Osiedle PGR
Lokal
|
95 000 zł | 2 411 zł/m² ? | 39,4 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 12 lipca 2021 |
Osiedle PGR
Lokal
|
110 000 zł | 2 140 zł/m² ? | 51,4 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Chynów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Chynów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Chynów wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Chynów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Chynów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Chynów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych