Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Płońsk
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 637zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
677 500zł
Mediana powierzchni ?
144,7m²
Liczba transakcji ?
6
- 20 maja 2024 – 20 maja 2026 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 5 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPłońsk to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 473 transakcje.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 637 zł/m², a mediana powierzchni 144,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 4 637 zł/m² | 677 500 zł | 144,7 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 91 | 85 zł/m² | 100 000 zł | 1 160,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 126 | 40 zł/m² | 79 000 zł | 2 171,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 4 449 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 5 | 4 157 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Płońsk; część danych: powiat płoński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 867 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 940 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 310 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat płoński
- Liczba mieszkań w próbie
- 33
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +8,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +39 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie płońskim w 2025 roku: 8 310 zł miesięcznie. To 88,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 30 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Płońsk mieszkało 8 465 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 8,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 39 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,4%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie płońskim 16,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie płońskim w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 030 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 182,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,8 do 6,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 310 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 030 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 465osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 223osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 242osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 351osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 537osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 850osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 404osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 323osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+39 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
123
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
84
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 340
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 050
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2026, 150,24 m²
Ćwiklin
725 000 złCena za metr kwadratowy: 4 826 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 150,24 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 listopada 2025, 51,7 m²
Parkowa 1, Skarżyn
230 000 złCena za metr kwadratowy: 4 449 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2025, 141,31 m²
Ćwiklin
690 000 złCena za metr kwadratowy: 4 883 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 141,31 m²
- 6 izb
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2025, 37,88 m²
58, Ćwiklin
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 960 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,88 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 158,96 m²
21A, Ćwiklin
665 000 złCena za metr kwadratowy: 4 183 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 158,96 m²
- 6 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2025, 148,04 m²
Ćwiklin
724 000 złCena za metr kwadratowy: 4 891 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 148,04 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2023, 68,3 m²
Aleja Lipowa 35, Skarżyn
149 000 złCena za metr kwadratowy: 2 182 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 października 2022, 100,67 m²
Raźniewo
418 500 złCena za metr kwadratowy: 4 157 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100,67 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2022, 100,67 m²
Raźniewo
500 000 złCena za metr kwadratowy: 4 967 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100,67 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 października 2022, 33,66 m²
Bońki
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 971 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,66 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Płońsk?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Płońsk wynosi 4 637 zł/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Płońsk?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 144,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 677 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Płońsk?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 83,3%.
Czy ceny mieszkań w gminie Płońsk rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Płońsk rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 637 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 5 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 5 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych