Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Naruszewo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 15 maja 2024 – 15 maja 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 24 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNaruszewo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 329 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 95 | brak danych | 37 081 zł | 7 900,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 8 782,0 m² |
| Budynki Niska próba | 37 | brak danych | brak danych | 60,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2017 | 9 | 1 563 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Naruszewo; część danych: powiat płoński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 68 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 329 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 37,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 940 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 310 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat płoński
- Liczba mieszkań w próbie
- 28
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −16 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie płońskim w 2025 roku: 8 310 zł miesięcznie. To 88,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 68 500 zł — z 24 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 24 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Naruszewo mieszkało 5 780 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie płońskim 16,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie płońskim w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 298 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 154,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,2 do 1,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 310 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 298 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 780osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 900osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 880osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
851osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 010osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 164osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 561osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 194osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−16 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
51
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 930
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
594
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 czerwca 2024 | Szkolna 26, Nacpolsk Lokal 4 | 150 000 zł | 2 863 zł/m² ? | 52,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 14 grudnia 2023 | Wspólna 8, Nacpolsk Lokal 16 | 135 000 zł | 2 258 zł/m² ? | 59,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 17 października 2022 | Szkolna 26, Nacpolsk Lokal 5 | 150 000 zł | 2 863 zł/m² ? | 52,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 18 lipca 2022 | Wspólna 4, Nacpolsk Lokal 14 | 75 000 zł | 2 687 zł/m² ? | 27,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 20 stycznia 2022 | Wspólna 5, Nacpolsk Lokal 4 | 145 000 zł | 3 452 zł/m² ? | 42,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 26 sierpnia 2021 | Wspólna 3, Nacpolsk Lokal 8 | 90 000 zł | 3 226 zł/m² ? | 27,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 8 czerwca 2021 | 5E, Wróblewo-Osiedle Lokal 3 | 20 000 zł | 548 zł/m² ? | 36,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 20 stycznia 2021 | Wspólna 2, Nacpolsk Lokal 8 | 95 000 zł | 3 405 zł/m² ? | 27,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 28 września 2020 | Wspólna 4, Nacpolsk Lokal 8 | 67 000 zł | 2 401 zł/m² ? | 27,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 29 stycznia 2020 | Wspólna 9, Nacpolsk Lokal 11 | 165 000 zł | 2 470 zł/m² ? | 66,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Naruszewo
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Naruszewo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Naruszewo wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Naruszewo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Naruszewo rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Naruszewo nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 24 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 24 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych