Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Baboszewo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 11 maja 2024 – 11 maja 2026 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 5 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBaboszewo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 712 transakcji.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 57 zł/m² | 85 000 zł | 1 753,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 80 | 9,64 zł/m² | 65 000 zł | 3 204,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Baboszewo; część danych: powiat płoński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 145 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 568 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 940 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 310 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat płoński
- Liczba mieszkań w próbie
- 31
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −15 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie płońskim w 2025 roku: 8 310 zł miesięcznie. To 88,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 145 000 zł — z 27 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 27 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Baboszewo mieszkało 7 271 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie płońskim 16,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie płońskim w 2025 roku: 10,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 10,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 455 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 122,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,0 do 1,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 310 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 455 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 271osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 625osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 646osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 080osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 331osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 386osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 053osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 421osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−15 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
58
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 823
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 964
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2026, 48,3 m²
19, Sarbiewo
875 000 złCena za metr kwadratowy: 18 116 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,3 m²
- 4 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lipca 2025, 52,1 m²
Osiedlowa 1, Baboszewo
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 839 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2024, 39,3 m²
Osiedlowa 1, Baboszewo
240 000 złCena za metr kwadratowy: 6 107 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2024, 48,56 m²
Osiedlowa 3, Baboszewo
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 913 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,56 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2024, 48,1 m²
19, Sarbiewo
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 534 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2023, 52,1 m²
Przemysłowa 1B, Baboszewo
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 879 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,1 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2022, 48,4 m²
Przemysłowa 1B, Baboszewo
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 099 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lipca 2021, 50,45 m²
Osiedlowa 3, Baboszewo
164 000 złCena za metr kwadratowy: 3 251 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,45 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2021, 30,5 m²
19, Sarbiewo
73 000 złCena za metr kwadratowy: 2 393 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2021, 39,5 m²
Osiedlowa 2A, Baboszewo
135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 418 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,5 m²
- 3 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Baboszewo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Baboszewo wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Baboszewo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Baboszewo rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Baboszewo rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 5 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 5 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych