Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Teresin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1428082

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 905zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

110 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

57,5m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 25 czerwca 2024 – 25 czerwca 2026 · 7 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 25 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Teresin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 794 transakcje.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 22 112 zł/m² 110 000 zł 1 038,0 m²
Działki rolne 207 98 zł/m² 143 650 zł 1 379,0 m²
Działki pozostałe 39 58 zł/m² 182 220 zł 3 006,0 m²
Budynki 103 brak danych brak danych 94,1 m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2021 6 2 865 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Teresin; część danych: powiat sochaczewski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    110 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 905 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    57,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    83 912 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    9 774 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat sochaczewski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Tempo zmian okolicy ?

    stabilna

    Zmiana liczby mieszkańców
    +0,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +10 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sochaczewskim w 2025 roku: 9 774 zł miesięcznie. To 104,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Teresin mieszkało 11 513 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 0,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 10 osób więcej, niż się wyprowadziło.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sochaczewskim 25,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie sochaczewskim w 2025 roku: 3,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 3,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 317 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 96,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,0 do 9,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 774 złmiesięcznie

    +143,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 317 złrocznie

    +96,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    104,3%

    +7,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,4%

    −5,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,8%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 513osób

    +0,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 656osób

    +0,4%49,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 857osób

    +0,3%50,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 826osób

    −1,2%15,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 857osób

    −17,2%16,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 380osób

    −12,2%20,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 143osoby

    +4,8%27,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 307osób

    +38,4%20,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +10 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,8

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    155

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    145

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    9,5

    +6,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    11 206

    +0,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 481

    +18,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    31 marca 2022 Szymanów Lokal 1 101 100 zł 2 948 zł/m² ? 34,3 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    20 grudnia 2021 Teresin Lokal 2 250 000 zł 3 844 zł/m² ? 65,0 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    16 sierpnia 2021 Błotko Lokal 5 135 000 zł 4 655 zł/m² ? 29,0 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    6 sierpnia 2021 Szymanów Lokal 7 70 000 zł 1 057 zł/m² ? 66,2 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    19 lipca 2021 Hermanów Lokal 4 70 000 zł 2 905 zł/m² ? 24,1 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    15 lipca 2021 Pawłowice Lokal 16 110 000 zł 1 913 zł/m² ? 57,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    4 czerwca 2021 Szymanów Lokal 20 187 000 zł 2 825 zł/m² ? 66,2 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Teresin

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Teresin?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Teresin wynosi 2 905 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Teresin?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 57,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 110 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Teresin rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Teresin nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 905 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 25 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 25 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych