Powiat

Ceny mieszkań w powiecie sochaczewskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: powiat powiat sochaczewski 1428 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 208 zł/m²

+40,7% r/r

Mediana ceny całkowitej

247 000 zł

Mediana metrażu

45,8 m²

Liczba transakcji

162

Ostatnie 24 miesięcy · 162 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

powiat sochaczewski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 474 transakcje.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 162 5 208 zł/m² 247 000 zł 45,8 m²
Inne lokale 12 13 661 zł/m² 278 598 zł 23,3 m²
Działki budowlane 607 97 000 zł 1 106,0 m²
Działki rolne 1996 18 zł/m² 80 000 zł 1 612,0 m²
Działki pozostałe 232 118 965 zł 3 000,0 m²
Budynki 500 2 295 zł/m² 680 000 zł 89,7 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Sochaczew 154 5 297 zł/m²
Teresin 7 2 905 zł/m²
Iłów 1 3 519 zł/m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat sochaczewski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sochaczewskim w 2025 r.: 9 796 zł miesięcznie. To 104,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 143,9%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 247 000 zł — z 162 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie sochaczewskim 26,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,8 do 26,3.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie sochaczewskim w 2025 r.: 3,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 3,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik prawie się nie zmienił.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
247 000 zł
Mediana ceny za m²
5 208 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
45,8 m²
Szacunkowy dochód netto
7 008 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 796 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat sochaczewski
Liczba mieszkań w próbie
162
Cena całego mieszkania 247 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 84 098 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 117 558 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sochaczewskim

?
9 796 zł+143,9%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
104,5%+7,7
Stopa bezrobocia?
3,4%-5,3

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie sochaczewskim

?
26,3+8,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,6+0,0

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
27.06.2022 Bzurówka Lokal 3_LOK 200 000 zł 8 439 zł/m² ? 23,7 m² ? 2
21.06.2022 Sochaczew Lokal 36_LOK 300 000 zł 6 665 zł/m² ? 45,0 m² ? 4
20.06.2022 Sochaczew Lokal 14_LOK 235 000 zł 7 121 zł/m² ? 33,0 m² ? 3
14.06.2022 Sochaczew Lokal 24_LOK 400 000 zł 7 941 zł/m² ? 50,4 m² ? 3
10.06.2022 Adamówka Lokal 21_LOK 392 000 zł 6 733 zł/m² ? 58,2 m² ? 3
09.06.2022 Nowa Wieś Lokal 8_LOK 220 000 zł 5 820 zł/m² ? 37,8 m² ? 3
08.06.2022 Sochaczew Lokal 26_LOK 160 000 zł 5 620 zł/m² ? 28,5 m² ? 4 1
07.06.2022 Adamówka Lokal 40_LOK 390 000 zł 6 190 zł/m² ? 63,0 m² ? 4
03.06.2022 Sochaczew Lokal 44_LOK 220 000 zł 5 897 zł/m² ? 37,3 m² ? 3
02.06.2022 Rozlazłów Lokal 31_LOK 340 000 zł 4 720 zł/m² ? 72,0 m² ? 4

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie sochaczewskim