Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Cisek
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 11 września 2024 – 11 września 2026 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCisek to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 801 transakcji.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 14 | 7,16 zł/m² | 31 000 zł | 4 508,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Cisek; część danych: powiat kędzierzyńsko-kozielski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 187 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 981 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 682 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kędzierzyńsko-kozielski
- Liczba mieszkań w próbie
- 55
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −15 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w 2025 roku: 8 682 zł miesięcznie. To 92,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 95,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Cisek mieszkało 5 217 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w 2025 roku: 7,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,8% do 7,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 476 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 122,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,9 do 0,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 682 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 476 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 217osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 510osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 707osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
733osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
761osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 158osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 553osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 012osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−15 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−3,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
41
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
56
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 951
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 425
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 277,6 m²
Brzozowa 2, Steblów
160 000 złCena za metr kwadratowy: 576 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 277,6 m²
- 5 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2026, 53,2 m²
Odrzańska 68, Miejsce Odrzańskie
87 000 złCena za metr kwadratowy: 1 635 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,2 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 76 m²
Wiejska 70B, Błażejowice
140 000 złCena za metr kwadratowy: 1 842 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2026, 42,82 m²
Wiejska 70, Błażejowice
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 168 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,82 m²
- 2 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Cisek?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Cisek wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Cisek?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Cisek rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Cisek rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych