Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Brzozów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 809zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
300 000zł
Mediana powierzchni ?
51,3m²
Liczba transakcji ?
33
- 29 września 2024 – 29 września 2026 · 33 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBrzozów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 171 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 33 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 809 zł/m², a mediana powierzchni 51,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 33 | 5 809 zł/m² | 300 000 zł | 51,3 m² |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 31 | 5 809 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Brzozów - miasto | 33 | 5 809 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 6 101 zł/m² | +9,4% | Niska próba |
| 2025 | 19 | 5 577 zł/m² | +15,9% | Niska próba |
| 2024 | 22 | 4 813 zł/m² | −10,8% | Niska próba |
| 2023 | 13 | 5 397 zł/m² | +21,8% | Niska próba |
| 2022 | 10 | 4 431 zł/m² | +23,6% | Niska próba |
| 2021 | 16 | 3 584 zł/m² | +4,0% | Niska próba |
| 2020 | 12 | 3 445 zł/m² | +21,8% | Niska próba |
| 2019 | 18 | 2 828 zł/m² | +8,1% | Niska próba |
| 2018 | 24 | 2 615 zł/m² | +5,0% | Niska próba |
| 2017 | 20 | 2 491 zł/m² | −4,1% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Brzozów; część danych: powiat brzozowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 176 428 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 485 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 714 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat brzozowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 171
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −62 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie brzozowskim w 2025 roku: 7 714 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 176 428 zł — z 165 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Brzozów mieszkało 25 637 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 62 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie brzozowskim 7,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 676 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie brzozowskim w 2025 roku: 20,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,7% do 20,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 280 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 144,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,4 do 5,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 714 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 280 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
20,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
10,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
25 637osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
12 478osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
13 159osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 761osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 448osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 317osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 948osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 163osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−62 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
182
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
244
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 922
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
16 800
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 49,5 m²
Zdrojowa 52, Brzozów
350 000 złCena za metr kwadratowy: 7 071 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,5 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2026, 48,8 m²
Fryderyka Chopina 13B, Brzozów
470 000 złCena za metr kwadratowy: 9 631 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,8 m²
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lipca 2026, 45,75 m²
Rynek 8, Brzozów
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 372 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,75 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lipca 2026, 50,4 m²
Ks. Józefa Bielawskiego 3, Brzozów
270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 357 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,4 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2026, 50,4 m²
Ks. Józefa Bielawskiego 3, Brzozów
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,4 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 51,29 m²
Fryderyka Chopina 8G, Brzozów
475 000 złCena za metr kwadratowy: 9 261 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,29 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2026, 69 m²
Fryderyka Chopina 8C, Brzozów
390 000 złCena za metr kwadratowy: 5 652 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2026, 56,1 m²
Zdrojowa 19, Brzozów
50 000 złCena za metr kwadratowy: 891 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,1 m²
- 7 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2026, 49 m²
Fryderyka Chopina 13A, Brzozów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 122 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2026, 49,17 m²
Wincentego Witosa 35, Brzozów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 101 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,17 m²
- 5 izb
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Brzozów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Brzozów wynosi 5 809 zł/m² na podstawie 33 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Brzozów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 51,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 300 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Brzozów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Brzozów wzrosły o 21,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 809 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych