Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Jaśliska
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 518zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
135 000zł
Mediana powierzchni ?
50,6m²
Liczba transakcji ?
5
- 8 stycznia 2024 – 8 stycznia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJaśliska to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 16 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 518 zł/m², a mediana powierzchni 50,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 2 518 zł/m² | 135 000 zł | 50,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 2 518 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Jaśliska; część danych: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 70 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 892 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 39,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 339 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 259 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krośnieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −21 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7 259 zł miesięcznie. To 77,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Jaśliska mieszkały 2 004 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 21 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 8,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 9,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 9,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 800 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 117,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił z 0,0 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 259 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 800 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 004osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
991osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 013osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
388osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
366osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
552osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
423osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−21 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−10,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−10,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
12
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
33
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 435
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
977
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2026, 26,88 m²
6, Moszczaniec
149 900 złCena za metr kwadratowy: 5 577 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,88 m²
- 6 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2025, 41,3 m²
9, Szklary
104 000 złCena za metr kwadratowy: 2 518 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,3 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2025, 55,5 m²
10, Szklary
118 000 złCena za metr kwadratowy: 2 126 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2025, 50,62 m²
9, Moszczaniec
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 667 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,62 m²
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2024, 70,2 m²
4, Moszczaniec
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 066 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,2 m²
- 6 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2023, 67,99 m²
45, Wola Niżna
197 000 złCena za metr kwadratowy: 2 897 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,99 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 kwietnia 2023, 54,31 m²
45, Wola Niżna
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 578 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,31 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2023, 21 m²
9, Szklary
28 500 złCena za metr kwadratowy: 1 357 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 21 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2020, 37 m²
5, Wola Wyżna
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 892 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 listopada 2020, 18,2 m²
9, Moszczaniec
31 000 złCena za metr kwadratowy: 1 703 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18,2 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Jaśliska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Jaśliska wynosi 2 518 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Jaśliska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 135 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Jaśliska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Jaśliska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 518 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych