Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Gać
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 071zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
299 000zł
Mediana powierzchni ?
64,7m²
Liczba transakcji ?
5
- 3 listopada 2023 – 3 listopada 2025 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGać to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 12 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 071 zł/m², a mediana powierzchni 64,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 4 071 zł/m² | 299 000 zł | 64,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 4 071 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gać; część danych: powiat przeworski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 260 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 554 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 568 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 409 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat przeworski
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −16 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przeworskim w 2025 roku: 7 409 zł miesięcznie. To 79,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 260 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gać mieszkało 4 467 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie przeworskim 7,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 761 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przeworskim w 2025 roku: 14,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,9% do 14,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 731 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 297,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,4 do 0,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 409 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 731 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
14,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 467osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 291osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
673osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
794osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
971osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 159osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
870osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−16 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
27
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 257
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 708
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2025, 55,5 m²
20B, Mikulice
275 000 złCena za metr kwadratowy: 4 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2025, 90,4 m²
20C, Mikulice
368 000 złCena za metr kwadratowy: 4 071 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90,4 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2025, 64,7 m²
20C, Mikulice
299 000 złCena za metr kwadratowy: 4 621 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,7 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2025, 54 m²
336, Gać
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 222 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2024, 90,04 m²
20B, Mikulice
320 000 złCena za metr kwadratowy: 3 554 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90,04 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2023, 59,5 m²
30, Mikulice
46 000 złCena za metr kwadratowy: 773 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,5 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2022, 63,3 m²
20, Mikulice
95 500 złCena za metr kwadratowy: 1 509 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,3 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2022, 55,5 m²
20B, Mikulice
260 000 złCena za metr kwadratowy: 4 685 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2022, 41,2 m²
116A, Gać
111 100 złCena za metr kwadratowy: 2 697 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,2 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2022, 56,8 m²
20, Mikulice
94 500 złCena za metr kwadratowy: 1 664 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,8 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Gać?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Gać wynosi 4 071 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Gać?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 64,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 299 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Gać rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Gać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 071 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to listopad 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych