Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Tryńcza
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 13 października 2023 – 13 października 2025 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: październik 2025 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTryńcza to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tryńcza; część danych: powiat przeworski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 176 100 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 268 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 74,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 568 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 409 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat przeworski
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −20 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przeworskim w 2025 roku: 7 409 zł miesięcznie. To 79,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 176 100 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tryńcza mieszkało 8 509 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 20 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie przeworskim 7,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 761 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przeworskim w 2025 roku: 14,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,9% do 14,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 533 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,7 do 3,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 409 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 533 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
14,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 509osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 194osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 315osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 410osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 582osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 925osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 200osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 392osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−20 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
65
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
85
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 163
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 216
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 października 2025, 68,06 m²
326, Tryńcza
200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 939 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,06 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2025, 79,2 m²
326, Tryńcza
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 273 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,2 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 sierpnia 2024, 77,3 m²
326, Tryńcza
175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 264 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,3 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2022, 70,98 m²
127, Tryńcza
177 200 złCena za metr kwadratowy: 2 496 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,98 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 grudnia 2021, 92,5 m²
326, Tryńcza
127 000 złCena za metr kwadratowy: 1 373 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 92,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2021, 54,55 m²
326, Tryńcza
95 000 złCena za metr kwadratowy: 1 742 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,55 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Tryńcza?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Tryńcza wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Tryńcza?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Tryńcza rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Tryńcza rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2025. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych