Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Dynów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1816052

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 31 lipca 2022 – 31 lipca 2024 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2024 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Dynów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 16 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Dynów; część danych: powiat rzeszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    178 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 264 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 157 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 092 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat rzeszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −19 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8 092 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 178 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Dynów mieszkało 6 517 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 19 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rzeszowskim 6,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 663 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 188,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 092 złmiesięcznie

    +142,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 663 złrocznie

    +188,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,4%

    +6,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,7%

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 517osób

    −6,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 312osób

    −5,9%50,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 205osób

    −7,0%49,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    975osób

    −8,7%15,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 154osoby

    −24,9%17,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 351osób

    −10,0%20,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 728osób

    +0,3%26,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 309osób

    +15,0%20,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −19 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,1

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    47

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    66

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,7

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    215

    −7,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    271

    −6,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2024, 41 m²

      Kolonia

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 5 610 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41 m²
      • 2 izby
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2021, 59,4 m²

      Kolonia

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 704 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,4 m²
      • 4 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2020, 76,6 m²

      Kolonia

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 264 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,6 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2020, 53,4 m²

      Tućkówka

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 715 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,4 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2019, 65,3 m²

      Kolonia

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 531 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,3 m²
      • 4 izby
      • poza medianami cen
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2019, 89,5 m²

      Kolonia

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 676 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 89,5 m²
      • 5 izb
      • poza medianami cen
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lutego 2019, 53 m²

      Kolonia

      178 000 złCena za metr kwadratowy: 3 358 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2018, 53,4 m²

      Tućkówka

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 873 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,4 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lipca 2018, 50,3 m²

      Kolonia

      172 000 złCena za metr kwadratowy: 3 419 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,3 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2018, 76,5 m²

      Tućkówka

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 046 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,5 m²
      • 4 izby
      • poza medianami cen

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Dynów?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Dynów wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Dynów?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Dynów rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Dynów rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2024, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2024. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych