Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Stalowa Wola

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1818011

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 767zł/m²

Cena transakcyjna −3,8% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

310 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,9m²

Liczba transakcji ?

258

  • 29 lipca 2025 – 29 lipca 2026 · 258 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 29 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Stalowa Wola to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 265 transakcji.

Mieszkania: 258 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 767 zł/m², a mediana powierzchni 47,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 258 6 767 zł/m² 310 000 zł 47,9 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 36 3 116 zł/m² 53 000 zł 18,0 m²
Działki budowlane 37 178 zł/m² 207 070 zł 1 185,5 m²
Działki rolne Niska próba 6 brak danych brak danych 831,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 13 239 zł/m² 150 000 zł 648,0 m²
Budynki 48 4 331 zł/m² 575 000 zł 114,1 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 66,5%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 26 7 004 zł/m² 205 000 zł Niska próba
3 pokoje 79 6 640 zł/m² 290 000 zł Wiarygodna
4 pokoje 52 6 991 zł/m² 382 393 zł Wiarygodna
5 pokoi 12 6 161 zł/m² 413 500 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 5 3 585 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 249 6 815 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
3-Centrum 501 6 710 zł/m²
5-Jelnia 34 5 850 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 138 6 726 zł/m² +3,8% Wiarygodna
2025 292 6 477 zł/m² −2,7% Wiarygodna
2024 275 6 660 zł/m² +15,2% Wiarygodna
2023 347 5 781 zł/m² +7,9% Wiarygodna
2022 324 5 356 zł/m² +17,3% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Stalowa Wola; część danych: powiat stalowowolski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    263 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 785 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 486 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 255 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat stalowowolski
    Liczba mieszkań w próbie
    1 712

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −458 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 8 255 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 126,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 263 000 zł — z 1 697 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stalowa Wola mieszkało 53 540 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 458 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie stalowowolskim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 18,4 do 13,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 6,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,6% do 6,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 066 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 220,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 255 złmiesięcznie

    +126,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 066 złrocznie

    +220,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,1%

    +0,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,2%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,7%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    53 540osób

    −14,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    25 431osób

    −15,7%47,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    28 109osób

    −14,2%52,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    6 032osoby

    −25,8%11,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    6 959osób

    −38,3%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    11 119osób

    −26,9%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    14 896osób

    −17,6%27,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    14 534osoby

    +42,1%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −458 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −8,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −7,7

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    302

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    760

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,0

    −5,4

    Dane za 2024 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,3

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    51 722

    −14,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    47 788

    −13,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    6 lipca 2026 Czarnieckiego 7, Stalowa Wola Lokal 56 185 000 zł 5 347 zł/m² ? 34,6 m² ? 1/1 ? brak danych 4
    6 lipca 2026 Generała Leopolda Okulickiego 30, Stalowa Wola Lokal 89 270 000 zł 5 556 zł/m² ? 48,6 m² ? 1/1 ? brak danych 2
    6 lipca 2026 Aleje Jana Pawła II 20, Stalowa Wola Lokal 43 225 000 zł 7 500 zł/m² ? 30,0 m² ? 1/1 ? brak danych 3
    2 lipca 2026 Aleje Jana Pawła II 36, Stalowa Wola Lokal 28 380 000 zł 7 084 zł/m² ? 53,6 m² ? 1/1 ? brak danych 10
    2 lipca 2026 Osiedle Wyzwolenia Lokal 114 305 000 zł 6 224 zł/m² ? 49,0 m² ? 1/1 ? brak danych 2
    26 czerwca 2026 Józefa Poniatowskiego 23, Stalowa Wola Lokal 44 395 000 zł 6 858 zł/m² ? 57,6 m² ? 1/1 ? brak danych 2
    25 czerwca 2026 Aleje Jana Pawła II 76, Stalowa Wola Lokal 16 324 000 zł 6 764 zł/m² ? 47,9 m² ? 1/1 ? brak danych 3
    24 czerwca 2026 Aleje Jana Pawła II 84, Stalowa Wola Lokal 11 335 000 zł 6 873 zł/m² ? 48,7 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    23 czerwca 2026 Staszica 15A, Stalowa Wola Lokal 27 350 000 zł 7 609 zł/m² ? 46,0 m² ? 1/1 ? brak danych 3
    23 czerwca 2026 Orzeszkowej 11, Stalowa Wola Lokal 42 345 000 zł 8 642 zł/m² ? 39,9 m² ? 1/1 ? brak danych 3

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie stalowowolskim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Stalowa Wola?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Stalowa Wola wynosi 6 767 zł/m² na podstawie 258 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Stalowa Wola?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 310 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Stalowa Wola?

    Mediana ceny wynosi 3 585 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 815 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Stalowa Wola rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Stalowa Wola spadły o 3,8% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 767 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 29 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 29 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych