Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

181801_1

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 736zł/m²

Cena transakcyjna −0,5% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

300 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,9m²

Liczba transakcji ?

256

  • 31 sierpnia 2025 – 31 sierpnia 2026 · 256 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Stalowa Wola - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 321 transakcji.

Mieszkania: 256 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 736 zł/m², a mediana powierzchni 47,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 256 6 736 zł/m² 300 000 zł 47,9 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 39 3 146 zł/m² 52 000 zł 18,0 m²
Działki budowlane Niska próba 28 193 zł/m² 140 000 zł 1 157,0 m²
Działki rolne Niska próba 6 brak danych brak danych 518,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 13 238 zł/m² 165 000 zł 677,0 m²
Budynki 46 4 468 zł/m² 540 000 zł 118,0 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 4 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 249 6 754 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
3-Centrum 492 6 612 zł/m²
5-Jelnia 35 5 877 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 169 6 622 zł/m² +1,9% Wiarygodna
2025 288 6 498 zł/m² −2,6% Wiarygodna
2024 266 6 671 zł/m² +13,2% Wiarygodna
2023 320 5 895 zł/m² +8,0% Wiarygodna
2022 292 5 458 zł/m² +18,9% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Stalowa Wola; część danych: powiat stalowowolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    263 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 790 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 486 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 255 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat stalowowolski
    Liczba mieszkań w próbie
    1 744

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −458 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 8 255 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 126,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 263 000 zł — z 1 729 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stalowa Wola mieszkało 53 540 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 458 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie stalowowolskim 13,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 6,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,6% do 6,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 066 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 220,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 255 złmiesięcznie

    +126,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 066 złrocznie

    +220,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,1%

    +0,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,2%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,7%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    53 540osób

    −14,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    25 431osób

    −15,7%47,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    28 109osób

    −14,2%52,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    6 032osoby

    −25,8%11,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    6 959osób

    −38,3%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    11 119osób

    −26,9%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    14 896osób

    −17,6%27,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    14 534osoby

    +42,1%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −458 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −8,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −7,7

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    302

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    760

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,3

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    51 722

    −14,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    47 788

    −13,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 61,9 m²

      Józefa Poniatowskiego 19, Stalowa Wola

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 039 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,9 m²
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2026, 57,86 m²

      11-go Listopada 1, Stalowa Wola

      470 000 złCena za metr kwadratowy: 8 123 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2026, 33,67 m²

      Aleje Jana Pawła II 52, Stalowa Wola

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 752 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,67 m²
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2026, 48,74 m²

      Józefa Poniatowskiego 29, Stalowa Wola

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 334 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,74 m²
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2026, 71,3 m²

      Jana Zamoyskiego 39, Stalowa Wola

      465 000 złCena za metr kwadratowy: 6 522 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,3 m²
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 60,46 m²

      Wojska Polskiego 26, Stalowa Wola

      344 000 złCena za metr kwadratowy: 5 690 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,46 m²
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 38,5 m²

      Żwirki i Wigury 14, Stalowa Wola

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 7 273 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,5 m²
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2026, 33,1 m²

      Komisji Edukacji Narodowej 6, Stalowa Wola

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 6 647 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,1 m²
      • piętro 5
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2026, 33,67 m²

      Aleje Jana Pawła II 28, Stalowa Wola

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 940 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,67 m²
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2026, 44,4 m²

      Józefa Poniatowskiego 3, Stalowa Wola

      238 000 złCena za metr kwadratowy: 5 360 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,4 m²
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska wynosi 6 736 zł/m² na podstawie 256 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 300 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 6 754 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stalowa Wola - gmina miejska spadły o 0,5% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 736 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych